Новини

Новини

Нерентабельні маршрути не потрібні перевізникам - нехай люди ходять пішки

Нерентабельні маршрути не потрібні перевізникам - нехай люди ходять пішки

Нерентабельні маршрути не потрібні перевізникам - нехай люди ходять пішки

Четвер, 5 квітня 2012, 14:15

Проблеми з транспортною системою зачепили не лише Львів. Так, мешканці села Дернів, Кам'янко-Бузького району, через небажання перевізника їздити «порожняком», стали відірваними не лише від Львова, а й від обласного центру за 3 км.

У 2003 році створили рейсовий маршрут автобусу Львів АС-2 – Дернів, Дернів – Кам’янка-Бузька АС. Також цей маршрут пролягав через село Колоденці Кам’янко-Бузького району. Перевізником стала АТП «Завада».

І все було б добре, та наприкінці травня 2011 року виникла проблема щодо незадовільної роботи рейсового автобусу. Перевізник порушував розклад руху, аргументуючи це тим, що для нього маршрут нерентабельний, а мешканцям села краще ходити пішки до траси, ніж чекати автобус у Дерневі.

«Я неодноразово зверталась як на «гарячу» лінію Львівської ОДА, так і особисто в управління розвитку інфраструктури Львівської обласної державної адміністрації. Вирішення цього питання тривало з травня  по серпень. І лише 4 серпня, після засідання комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської облради роботу рейсового автобусу Львів АС-2 – Дернів, Дернів – Кам’янка-Бузька АС було повністю відновлено» - йдеться в листі мешканки Дернева, який надійшов в редакцію «Варіантів».

Проте проблема виникла знову. Вже в листопаді, водій рейсового автобусу лише вигідні йому маршрути, до того ж відмовлявся їхати поки в автобусі не буде бодай 5-10 пасажирів.

«7 грудня 2011 року я звернулась на «гарячу» телефонну лінію Львівської ОДА, але письмової відповіді не отримала. Уже 6 січня 2012 року – написала письмову заяву в Територіальне управління Головавтотрансінспекції у Львівській області щодо незадовільного обслуговування маршруту Львів АС-2 – Дернів. Оскільки відповіді протягом 30 днів не отримала, то вирішила зателефонувати у Головавтотрансінспекцію (13 лютого 2012 року) і мені сказали, що моє питання закрите. Ввечері 13.02.2012 року я отримала відповідь(зареєстровану 03.02.12р.) з Головавтотрансінспекції у поштовому конверті без штампів, але з маркою 2 грн. Спеціаліст довідкової служби Укрпошти мені відповів, що лист без штампів міг прийти лише кур’єрською поштою. Виникає питання навіщо мені, пересічному громадянинові, надсилати лист з маркою за 2 гривні кур’єром?» - запитує жінка.

В листі відповіли, що після проведення службового розслідування, виявили, що 21 листопада, перевізнику змінили паспорт маршрутів, відтак скоротили всі маршрути окрім одного, Дернів (6-30 год) - Львів (7-25 год). Тобто скоротили рейс ще в листопаді, а людей повідомили тільки 13 лютого, і то після того, як вони звертались зі скаргами.

Можна багато говорити про те, що не має людей, маршрут нерентабельний, та відвідавши Дернів все стає очевидним. У селі, розташованому за 39 км. від Львова та за 3 км. від обласного центру живе 800 мешканців.   У ньому є дві пам’ятки архітектури дерев'яна церква св. Микити (1666р.) та костел в стилі конструктивізму (1930 р., рідкісний для України), які часто відвідують туристи.

Є також і Будинок Просвіти, школа, у якій тепер з’явився дитячий дошкільний заклад. І якщо говорити про питання, кому потрібен цей маршрут на Дернів, то відповідь очевидна - 1,5 тисячі мешканців сіл Дернів та Колоденці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.