Новини

Соціум

Сьогодні в Україні відзначається Всесвітній День донора крові

Сьогодні в Україні відзначається Всесвітній День донора крові

jazzyhat.com

Сьогодні в Україні відзначається Всесвітній День донора крові

Четвер, 14 червня 2012, 11:01

Кожного року 14 червня в Україні відзначається Всесвітній день донора крові. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини. Всесвітній день донора крові – нове свято. Воно було засновано у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я ООН в Женеві. Метою цього щорічного заходу є залучення здорових людей до донорства крові. У цей День звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її нестачі в лікарнях та клініках.

Міністерство охорони здоров'я впроваджує у діяльність регіональних закладів служби крові України сучасну систему скринінгу донорської крові та її компонентів на маркери інфекцій, що передаються з кров'ю. Також заплановані і реалізуються заходи з вірусної інактивації заготовлених компонентів донорської крові.

В цей день у всіх регіонах України відбудуться урочистості і привітання донорів. Також будуть проводитись виїзні Дні донора із прийому донорської крові.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.