Новини

Події

«Останній мирний протест» відбудеться завтра у Львові

«Останній мирний протест» відбудеться завтра у Львові

pravo-znaty.org.ua

«Останній мирний протест» відбудеться завтра у Львові

Вівторок, 4 вересня 2012, 15:56

Завтра, 5 вересня, о 12:00 біля Львівської облдержадміністрації (вул. Винниченка, 18) відбудеться Всеукраїнська акція «Останній мирний протест».

Про це повідомляють організатори акції.

Основна вимога протестувальників – відкласти розгляд скандального законопроекту №2450 до отримання висновків Венеціанської комісії.

Законопроект, відповідно до якого мирних протестувальників зможуть саджати за ґрати на 15 діб та заборонятимуться прояви  громадської непокори, може бути прийнятий у четвер, 6 вересня.

«У липні більше 150 громадських організацій та профспілок зверталися до Голови Верховної Ради та голів депутатських фракцій парламенту з проханням не виставляти законопроект №2450 на голосування до того, як його оновлена редакція не пройде експертизу Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія). Саме на прохання громадських організацій профільний Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності направив одіозні законопроекти на експертизу», – зазначено у повідомленні.

Закон встановлює термін повідомлення про мирні заходи у два робочих дні. Разом з вихідними та святковими днями фактичний час для повідомлення становитиме 4-5 днів.

«Як свідчить практика, такий тривалий термін буде використовуватись владою для заборони мирних зібрань у судовому порядку. Відтак, значно обмежиться фундаментальне право людей мирно протестувати. У громадськості ще є шанс зупинити народних обранців від такого необдуманого кроку і не допустити повторення білоруського та російського сценаріїв в Україні», – сказано у повідомленні.

Акція у форматі перфомансу відбудеться також в інших містах України.У Києві активісти проведуть ніч з 5 на 6 вересня під Верховною Радою.

Про інші небезпеки законопроекту можна дізнатися тут, контактна особа Юрій Костів, (093) 701 82 95.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.