Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Новини

http://www.panoramio.com

Вівторок, 3 квітня 2012, 12:55

Податок на розкіш платитимуть власники трикімнатних квартир

У Міністерстві фінансів за рахунок зниження порогу неоподатковуваної площі нерухомості та об'єму двигуна запропонували розширити коло платників податку на розкіш, - повідомляє УНІАН.

Чиновники під керівництвом Юрія Колобова, міністра фінансів, розробили новий законопроект стосовно податку на розкіш. Цей проект повинен замінити документ, який запропонував у листопаді 2011 року віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

У Мінфіні, переглянувши базу оподаткування, вирішили відредагувати норми податку на нерухомість – з житлової площі на загальну. Також зміниться перелік нерухомості, з якої не потрібно платити податок. Про це повідомляє «Коммерсантъ-Украина».

«Люди не реєструються на своїх дачах, тому один цей пункт призведе до введення податку для сараїв і тимчасових споруд. У той час як господарські будови на територіях елітних садиб, такі як стайні, приміщення для охорони, тенісні корти, більярдні, сауни, приватні зоопарки, не будуть обкладатися податком», - відзначили в прес-службі віце-прем'єра Тігіпка.

Крім того, в Міністерстві фінансів вважають за розкіш квартири, загальна площа яких понад 120 кв. м і 250 кв. м (в проекті Тігіпка було 200 кв. м і 400 кв. м відповідно).

Власник житлової нерухомості платитиме податок на розкіш незалежно від кількості людей, що мешкають у квартирі чи будинку, а також від їх соціального статусу. Як говорить УНІАН, з посиланням на генерального директора компанії Global Solutions Сергія Тумасова, під цю категорію підпадають житлові будинки, які будувалися після 1995 року, тому що їх не вигідно було будувати площею, меншою за 250 кв. м.

Мешканці багатоквартирних будинків як старого планування, так і новобудов - також зіткнуться із додатковим податковим пресом. Тумасов зазначив: «З 2003-2004 років, коли почався будівельний бум, девелопери почали зводити будинки, в яких частина квартир, площею 120 кв.м і більше, мала по три-чотири кімнати. Наявність невиплаченого іпотечного кредиту не звільнятиме від сплати податку.

З літаків, суден і вертольотів стягуватиметься податок на розкіш – у розмірі 1% від вартості. Але податок не поширюватиметься на коштовності, хутра, дорогі мобільні телефони, годинники та зброю.

Також скорегувалася система стягування податку на розкіш з автомобілів - планка об'єму двигуна знижена до 3 тис. куб. см (раніше було запропоновано 3,4 тис. куб. см). Хоча залежно від віку машин застосовуватиметься понижуючий коефіцієнт (від нових – 1, до семирічних – 0,2). Платити податок доведеться і власникам мотоциклів з об'ємом двигуна 800 куб. см (не старше 7 років), власникам водних суден, потужністю 75 кВт (не більше 20 років), літаків і вертольотів. Податок запропоновано обчислювати, виходячи з їх оціночної вартості, але не менше 2% за кожен кВ.м площі, куб. см двигуна або кг льотної маси.

У Міністерстві фінансів розраховують, що від введення податку на розкіш доходи державного бюджету складуть 900 мільйонів гривень. На думку економістів, ініціативи уряду збільшать кількість платників податку, але не за рахунок багатих українців, а завдяки поширенню податку на громадян із середнім доходом.

«Багатих він (податок) не торкнеться, тому що в Україні в них нічого не зареєстровано, або все записано на юридичних осіб, тому за підвищеними ставками потрібно обкладати і компанії. А податок торкнеться тих громадян, які мають легальні доходи і реєструють майно на себе, а не шукають схеми ухилення», - зазначає УНІАН, з посиланням на Валерія Гладкого, генерального директора Бюро економічних і соціальних технологій.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.