Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

На Львівщині кооперативи можуть забезпечити роботою сотні селян, - Олег Баран

На Львівщині кооперативи можуть забезпечити роботою сотні селян, - Олег Баран

vkurse.ua

Четвер, 21 березня 2013, 19:07

На Львівщині кооперативи можуть забезпечити роботою сотні селян, - Олег Баран

Процес створення кооперативів допоміг би зробити вигідною діяльність селян, а українці отримали б можливість купувати товари за нижчими цінами, розповів депутат Львівської обласної ради, член комісії з розвитку села та АПК, засновник ТзОВ «Барком» Олег Баран.

 

Пре це повідомляє прес-служба депутата Львівської обласної ради О. Барана.

За словами експерта, розвиток сільськогосподарських кооперативів дозволить мешканцям сіл заробити реальні кошти за рахунок продажу власної продукції. «Перевага кооперативів у тому, що вони дають можливість дрібним селянам отримувати кращу ціну за вироблену ними продукцію», - каже Олег Баран. 

За його словами,   у перспективі Україні варто було б працювати у сфері створення  кооперативів за аналогом Європи, де кооперативи мають цілі мережі і навіть власні магазини.

«Такі об’єднання допоможуть розвитку сільських територій та, фактично, дадуть роботу для сотень селян лише, для прикладу,  на Львівщині», - підкреслив експерт.

А от щодо можливих негативних наслідків створенню кооперативів, то вони теж є, каже  Олег Баран. «Тут мова йде про правильність процесу фінансової підтримки  таких кооперативів державою. Якщо людям просто давати кошти на проект, який наразі існує лише на словах,  то це щось на кшталт «ведмежої послуги».  Результату від цього не буде. У даному випадку потрібна підтримка  сформованої роботи сформованого колективу. Ви розумієте, цінність того, у що ти уже вклав  свої кошти – для людини зростає в рази », - наголосив експерт.  « Якщо ж держава обіцяє компенсацію учасникам  такого кооперативу до певного часу, то має бути чітке дотримання  цих термінів. Без цього ніяк», - підкреслив Олег Баран.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.