Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Інфраструктура

vidomosti-ua.com

Четвер, 10 травня 2012, 13:05

Програма «Доступне житло» запрацює із 15 травня

Програма «Доступне житло», за якою населенню будуть видаватися кредити на покупку житла під 3% річних у гривні, запрацює із 15 травня. Про це повідомляє пресс-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

ПАТ «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк) до 13 травня розробить перелік документів, необхідних для участі в програмі «Доступне житло», за якою населенню будуть видаватися кредити на покупку житла під 3% річних у гривні терміном на 10-15 років.

«Ощадбанк сьогодні вивчає постанову Кабміну, компонує пакет документів і 11-12 травня їх перелік вже буде готовий. Після 15 травня ця схема буде реально працювати», – повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

Після 9 травня на сайті Мінрегіону розмістять інформацію про перших 100-200 житлових будинків, які будуть брати участь в програмі, – зазначив Міністр.

Крім того, Анатолій Близнюк повідомив, що спочатку програма «Доступного житла» орієнтована на населення, що потребує поліпшення житлових умов, тобто, згідно з чинним законодавством, черговиків.

«Сьогодні 1,136 млн. чол. стоїть в черзі і навіть якщо 10% з них складе молодь, яка зможе оплачувати ці 3%, то це вже 113,6 тис. чоловік. Передбачених на реалізацію цієї програми в цьому році 1 млрд. грн. вистачить, щоб забезпечити 30 тис. сімей. Тому нечерговики також можуть брати участь в цій програмі. Ми будемо працювати і з ними», – сказав Міністр. При цьому він додав, що передбачена можливість покупки житла в будь-якому регіоні України, а не тільки за місцем прописки.

«Людина буде укладати договір з банком, банк - з забудовником. Тобто, схема виглядає таким чином: людина - банк - забудовник, щоб ніяких чиновників не було в цьому процесі. Всі інші в цьому процесі, зокрема Мінрегіон і обладміністрації, виступають виключно в ролі помічників, що зв'язують людину з банком і будівельником», - сказав Міністр. Крім того, за його словами, банк, який укладає договір із забудовником, буде сам контролювати терміни завершення будівництва.

А.Близнюк також повідомив, що при міністерстві створена міжвідомча комісія, яка буде приймати пропозиції від регіонів, забудовників, працювати з банками.

«17 травня я проведу нараду за участю забудовників і банкірів. І ми вже чітко будемо розуміти, як реалізовувати цю програму», - сказав Міністр.

А.Близнюк також додав, що в разі успішності даної програми, вона буде реалізовуватися і в 2013 році.

Як уже повідомлялося, Уряд України постановою № 343 від 25 квітня 2012 р. затвердив порядок та обсяги іпотеки потребують поліпшення житлових умов під 3% річних в недобудовах. Середньомісячний дохід позичальника та членів його сім'ї не повинен перевищувати п'ятикратного розміру середньомісячної зарплати в конкретному регіоні. Позичальник також зобов'язаний щорічно надавати в податкову службу декларацію про доходи, свою та членів сім'ї.

Максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація позичальнику при обов'язковому внеску не більше 25%, згідно з документом, складе похідна показника нормативної площі житла (нпж) на його розрахункову вартість (рсж).

Так, нпж для самотнього громадянина, або сім'ї з двох чоловік складе 40 кв. м загальної площі, для сім'ї з трьох і більше осіб – 58 кв. м.

Проте допустиме перевищення рсж і нпж встановлено Урядом на рівні не більше 25%. Все, що вище – часткової компенсації не підлягає і позичальник оплачує різницю за свій рахунок і відповідно до договору купівлі-продажу нерухомості.

Затверджені Кабінетом Міністрів заплановані обсяги по забезпеченню житлом черговиків складають 30 тис. квартир.

Президент України Віктор Янукович в березні 2012 року заявив, що в Україні з травня поточного року населення зможе взяти кредити за держпрограмою на купівлю житла під 2-3% річних у гривні терміном на 10-15 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.