Новини

Новини

Майже чверть  продукції АПК втрачає через застарілу техніку, - Олег Баран

Майже чверть продукції АПК втрачає через застарілу техніку, - Олег Баран

tsn.ua

Майже чверть продукції АПК втрачає через застарілу техніку, - Олег Баран

Четвер, 18 квітня 2013, 13:52

Більше половини  сільськогосподарської техніки, яку використовують в Україні, це застарілі машини. 

 

Про це розповів депутат Львівської обласної ради, член комісії з питань розвитку села та АПК Олег Баран, передає прес-служба депутата.

Через таку тенденцію, за словами експерта,  щороку український агропромисловий комплекс втрачає майже чверть продукції. «Це величезні показники. Якщо ми називаємо АПК локомотивом української економіки, то застаріла техніка той якір, який не дає цьому локомотиву набрати відповідної швидкості», - каже експерт.

За словами Олега Барана, у такій ситуації одне із основних завдань держави – працювати над розвитком сільськогосподарського машинобудування в Україні. На жаль,  наразі переважна більшість виробників зерна в Україні використовують закордонну збиральну техніку. « І це попри український потенціал», - каже Олег Баран. За його словами, до 2015 року Україна планує подвоїти частку сільгосптехніки українського виробництва на внутрішньому ринку, налагодити на вітчизняних підприємствах виробництво найбільш складних зразків техніки, насамперед, комбайнів і тракторів. Один із заходів підтримки – фінансування з держбюджету закупівель аграріями сільгосптехніки українського виробництва за програмами лізингу.

 «Це цілком реально. Адже Україна має всі шанси забезпечити селянина якісною  вітчизняною сільгосптехнікою», - підкреслив експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.