Новини

Новини

Курців в Україні поменшало

Курців в Україні поменшало

www.nargut.ru

Курців в Україні поменшало

Вівторок, 3 квітня 2012, 17:06

Кількість українців, що курять, зменшилась за останні три роки більш ніж на 13%. Всього в 2011 році в Україні було 8,6 мільйонів курців, це на 1,5 мільйона менше, ніж у 2008 році. Про це повідомляє «Главред» з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я.

«Перерахунок даних Держкомстату для осіб, старших за 18 років показує, що поширеність куріння серед дорослих чоловіків у 2011 році становила 46%, серед дорослих жінок – 6%, в цілому – 24%. Серед позитивних тенденцій останніх років особливо слід відмітити зменшення поширеності куріння серед молодих жінок (18-29 років) – з 13,3% у 2008 році до 8,5% у 2011 році, або на 36%», - зазначено в повідомленні.

Згідно з опитуваннями, зменшилась кількість осіб, які повідомляли про наявність хронічного бронхіту чи емфіземи легенів: з 8,9% у 2008 році до 7,1% у 2011 році, або на 18%, - повідомляє Укрінформ.

«Дані про смертність вказують також на суттєве зменшення кількості смертей від емфіземи легенів, астми, інсультів і інших хвороб, спричинених табакокурінням», - констатують в Мінохорони здоров’я.

14 березня повідомлялось, що Президент України підписав закон, що забороняє рекламу табака. Раніше Верховна Рада прийняла за основу законопроект, який забороняє курити на стадіонах, в закритих приміщеннях барів, кафе і ресторанів.

Також «Главред» повідомляв, що кількість смертельних випадків, внаслідок куріння, за останні 10 років зросла майже в три рази, про що говориться у звіті Всесвітнього фонду із вивчення захворювань легенів.

Якщо ситуація не зміниться, то в XXI столітті від куріння, в тому числі пасивного, загине мільярд жителів Землі, тобто по одній людині кожних шість секунд. За останні 10 років від табакокуріння померло 50 мільйонів людей, воно є причиною смерті 15% чоловіків і 7% жінок.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.