Новини

Міжнародна політика

Польський сенат хоче застосувати термін «геноцид» щодо Волинської трагедії

Польський сенат хоче застосувати термін «геноцид» щодо Волинської трагедії

galinfo.com.ua

Польський сенат хоче застосувати термін «геноцид» щодо Волинської трагедії

Середа, 19 червня 2013, 13:46

«Етнічна чистка, що відповідає ознакам геноциду» – так законодавчий комітет польського Сенату пропонує назвати фізичне усунення поляків з Західної України, проведене 1943–44 років бандерівською фракцією Організації українських націоналістів та Українською повстанською армією.

Вища палата польського парламенту від сьогодні розглядатиме резолюцію про 70-у річницю Волинської трагедії. Її текст базується на двох проектах, підготовлених Громадянською платформою та Правом і справедливістю, наголошує сенатор Лукаш Абґарович.

«Комісія за основу прийняла проект, що його писав я, тобто Громадянської платформи, але до нього додано кілька абзаців з іншого проекту – отож текст є спільний, – каже сенатор. У проекті резолюції, що буде представлений на пленарному засіданні Сенату, говориться, що «організований і масовий характер цих злочинів і супроводжуючі їх звірства надають операції риси етнічної чистки, що відповідає ознакам геноциду».

Ця фраза консультувалася з юристами та Інститутом національної пам’яті – наголошує Лукаш Абґарович. Проект також включає заяву, що Сенат «віддає високу честь усім українцям, які не піддалися тогочасній атмосфері терору і, ризикуючи своїм життям, допомагали польським сусідам».

У проекті також підкреслюється, що «поляки хочуть примирення і дружби з українцями» і «справжнього примирення, однак, воно може бути побудоване тільки на правді і взаємному засудженні злочину».

У свою чергу, Леонід Кравчук, екс-президент України та член комітету «Примирення між народами», який саме перебуває у Варшаві, наголошує: слово «геноцид» напевне не сприятиме порозумінню поляків і українців.

Джерело: Польське радіо

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.