Новини

Новини

Chevron вкладе у Олеську площу більше коштів, ніж Львівщина залучила протягом 20 років

Chevron вкладе у Олеську площу більше коштів, ніж Львівщина залучила протягом 20 років

Chevron вкладе у Олеську площу більше коштів, ніж Львівщина залучила протягом 20 років

Вівторок, 25 червня 2013, 16:20

Компанія Chevron планує інвестувати 25 мільярдів доларів в розробку та видобуток газу сланцевих порід на Олеській площі.

Про це повідомив радник міністра екології та природних ресурсів Володимир Ігнащенко на сесії Івано-Франківської облради.

«Обсяг інвестицій - $ 25 млрд. Це на порядок більше, ніж залучили Львівщина й Івано-Франківщина іноземні інвестиції більш ніж за 20 років незалежності країни. Залежно від сценарію, це щорічний видобуток - близько 8-10 млрд. куб. м газу на рік», - сказав він.

Ігнащенко зазначив, що в результаті реалізації проекту буде створено кілька тисяч нових робочих місць, буде розвиватися дорожнє будівництво, а місцеві бюджети можуть отримувати додатково від 500-700 млн грн щорічних надходжень.

Радник міністра також сказав, що Chevron профінансує в Івано-Франківському університеті нафти і газу підготовку фахівців з видобутку сланцевого газу.

За словами Ігнащенко, для екологічного моніторингу під час видобутку сланцевого газу на Олеській площі вже виділено грант у розмірі 10 млн грн, на кошти якого на конкурсній основі можуть претендувати державні екологічні інститути Львівської та Івано-Франківської області.

Радник міністра попросив депутатів розглянути проект УРП в найкоротші терміни і висловив готовність взяти участь у роз'ясненні депутатам положень цієї угоди і напрацюванні доповнень до нього.

У свою чергу, голова Івано-Франківської облради Василь Скрипничук повідомив, що проект УРП депутати розглянуть на наступній сесії після того, як його розглянуть постійні депутатські комісії. Він також повідомив, що своїм розпорядженням створить робочу групу у складі депутатів облради, а також представників міністерств.

Як повідомлялося, Івано-Франківська облрада оприлюднив для громадського обговорення проект угоди про розподіл вуглеців, які видобуватимуться у межах ділянки Олеської площі між Україною, Chevron і ТОВ «Надра Олеська".

Нагадаємо, договір з компанією Шеврон мають підписати ще до Дня Незалежності.

Джерело: forbes.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.