Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Новини

Українцям спростять ввезення закордонної техніки

vk.com

П'ятниця, 26 липня 2013, 12:16

Українцям спростять ввезення закордонної техніки

Українцям спростять ввезення закордонної техніки

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), схвалила проект переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних приладів, для ввезення яких не потрібні дозволи.

Про це йдеться на сайті прес-служби НКРЗІ.

«Новий перелік сприятиме збільшенню кількості обладнання, зменшить витрати на ввезення техніки», - йдеться в повідомленні.

Схвалений НКРЗІ документ стосується не великих імпортерів, а радіоелектроніки, яку громадяни ввозять для особистих потреб. Відповідно до діючої редакції переліку, прийнятої в лютому 2010 року, без дозволу, зокрема, можна ввезти два мобільних телефони, два ноутбуки з модулями WiMAX, Wi-Fi або Bluetooth, дві бездротових гарнітури, два GPS-навігатора, чотири бездротових модему, чотири дитячих рації, десять радіомікрофонів та інше. «Створюються нові пристрої, і перелік доводиться розширювати», - пояснюють у НКРЗІ.

У новому переліку НКРЗІ, зокрема, пропонує дозволити громадянам ввезення бездротових моніторів, принтерів, клавіатур та інших засобів введення, аудіо-та відео-програвачів, 3D-окулярів, фото-та відеокамер, фотоспалахів (до 4 шт.), а також планшетних ПК, електронних книг, комунікаторів і записних книжок (до 2 шт.).

Крім того, комісія повністю скасувала дозволи на ввезення мікрохвильових печей, електровимикачі на радіоуправлінні, магнітно-резонансних томографів і ще цілого ряду медичної апаратури. У цілому перелік розширений на 11 позицій, регулятор також підвищив допустиму потужність ввозяться Wi-Fi-пристроїв з 100 мВт до 200 мВт.

Українці, які ввозять техніку з-за кордону у власних потребах або замовляють її в іноземних інтернет-магазинах, нечасто звертаються за дозволами в держпідприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), вважає координатор комітету побутової електротехніки «Європейської бізнес асоціації» Вікторія Кулікова. «Митниця такі документи, як правило, не перевіряє, - пояснює вона. - Тому розширення списку виглядає як вельми умовна лібералізація з боку НКРЗІ ».

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.