Новини

Новини

У Польщі готують художній фільм про Волинську трагедію

У Польщі готують художній фільм про Волинську трагедію

volynpost.com

У Польщі готують художній фільм про Волинську трагедію

Середа, 7 серпня 2013, 12:21

Польський кінорежисер Войцєх Смажовський пише сценарій на тему трагічних подій на Волині у 40-их роках минулого століття.

Під час роботи кінорежисер консультується з колишніми польськими жителями Волинського краю, так званими кресов’янами.

Войцєх Смажовський хоче показати не тільки злочинні вчинки українців, а й поляків. Режисер наголошує, що мав намір запросити до співпраці якогось українського фільмара і віддати йому половину фільму, щоб було представлено точку зору обох сторін.

«Для ідеї це було б дуже гарно, для фільму – також. Але з українського боку повинен бути відповідний режисер. Я тепер їжджу по різних фестивалях і якби був якийсь хороший режисер з України, то я б його знав» – наголошує митець.

Майбутня кінорозповідь зосередиться довкола долей однієї жінки та трьох чоловіків. Це будуть поляки та українці і «буде це також фільм про любов», – сказав польський кінорежисер.

Нагадаємо, 12 липня, Сейм Польщі не зумів проголосувати за за поправку, відповідно до якої Волинську трагедію назвали б геноцидом польського народу, проте напередодні трагедію у польському парламенті охрестили "етнічною чисткою з ознаками геноциду".

Воли?нська траге?дія (пол. Rze? wo?y?ska, «Волинська різанина») — обопільні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Джерело:Польське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.