Новини

Новини

Укладення шлюбного контракту любові не перешкоджає, - юрист

Укладення шлюбного контракту любові не перешкоджає, - юрист

lady.tsn.ua

Укладення шлюбного контракту любові не перешкоджає, - юрист

Четвер, 8 серпня 2013, 17:09

Шлюбний контракт зовсім не перешкоджає любові в сім’ї. Такого роду угода може навіть допомогти людям у сімейному житті, адже їм не треба буде хвилюватися за своє майно.  

Про це повідомив юрист Дмитро Гудима в ефірі ТРК «Львів».

Якщо брати статистику, то з кожним роком кількість бажаючих укласти шлюбний контракт в Україні збільшується. З 1992 року, відколи цей інститут взагалі існує в українському праві, кількість шлюбних контрактів зростає, хоча і залишається незначною. За 2012 рік було укладено всього 1357 контрактів», - розповів Дмитро Гудима.

За його словами, в шлюбному контракті можна врегулювати різні аспекти. Наприклад, вступаючи в шлюб, сторони можуть визначити, що все майно, яке вони нажили у шлюбі, залишається їхньою особистою власністю. Тобто, кожен, що заробив, те за ним і залишається.

«Тут йде мова про ситуацію, коли люди набувають майно у вигляді автомобілів, підприємств. Для того, щоб у випадку розлучення це не ділити –сторони визнають їхнє майно, як окрему власність. Крім того в шлюбному контракті можна прописати обов’язки щодо утримання один одного на різні випадки життя.

Також можна визначити, як буде розподілятися майно у відсотковому відношенні у випадку розлучення. Загальний принцип розподілу – 50% на 50%, але в шлюбному контракті цей принцип можна змінити за взаємною згодою сторін», - роз’яснив юрист.

Дмитро Гудима підсумував, що українське законодавство ліберальне в питаннях шлюбних контрактів.

«Шлюбний контракт в нас можна укласти як після подачі заяви про реєстрацію шлюбу і до його укладення, так і після укладення самого шлюбу. В багатьох країнах дозволено укладати шлюбний контракт тільки до укладення шлюбу, а також вносити будь-які зміни в нього теж лише до укладення шлюбу. В Україні якраз з цього приводу законодавство ліберальне: якщо дві сторони в майбутньому згідні змінити умови і навіть відмовитися від шлюбного контракту – то його можна розірвати за рішенням суду», - розповів юрист глядачам ТРК «Львів».

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.