Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Новини

У Львові більше півсотні автомобілів взяли участь у протесті проти утилізаційного збору (ВІДЕО)

У Львові більше півсотні автомобілів взяли участь у протесті проти утилізаційного збору (ВІДЕО)

1tv.ru

Четвер, 22 серпня 2013, 16:47

У Львові більше півсотні автомобілів взяли участь у протесті проти утилізаційного збору (ВІДЕО)

Сьогодні о першій годині розпочався автопробіг Львовом проти Закону "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів". Після цього учасники зареєстрували звернення до Верховної ради України, Кабміну та Президента України.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Основна мета акції – скасувати закони "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації траспортних засобів" і "Про утилізацію з експлуатації траспортних засобів", які Верховна рада прийняла 4 липня, а 31 липня Президент їх підписав.

Крім того, за словами учасників пробігу, ДАІ спеціально затягує процедури постановки на облік ввезених в Україну автомобілів. Цього місяця почали вимикати національну базу, тож в ДАІ не можуть зробити документів.

"Тільки до друку доходить - щезає все. Спеціально так роблять. Хто виключає національну базу? Чому вона пропадає", – розповів акції протесту, пан Василь.

І ціна послуг в ДАІ значно піднялася, оскільки автовласники намагають встигнути зареєструвати свіжопригнані автомобілі.

"Утилізаційний збір буде стосуватися вживаних автомобілів, які ввозяться на митну територію України, тобто будуть розмитнюватися. Поки що кажуть, що не буде стягуватися з автомобілів вироблених в Україні, але вони мають побудувати мережу заводів по утилізації", – повідомив юрист в галузі розмитнення транспортних засобів Назар Когут.

Автомобілі, які є вже на обліку, піднімуться в ціні, бо відбулося коливання ринку. Крім того, за  нові легкові автомобілі платитимуть найменший збір, найдорожче прийдеться платити за вантажівки.

"Автопробіг носить попереджувальний та протестний характер. Кінцевим результатом автопробігу є передане звернення губернатору до Верховної Ради, Президента та Кабінету міністрів, результатом якого ми очікуєм, що будуть відмінені дані закони. Якщо вони відмінені не будуть, тоді наші заходи носитимуть більш радикальнийхарактер", – повідолив перший заступник ЛМО Народного Руху України Саврук Володимир

Нагадаємо, Віктор Янукович підписав закон про введення екологічного податку на утилізацію імпортованих транспортних засобів. Після цього Кабмін вніс зміни до закону.

Відповідно до закону 422-VII, базова ставка збору для легкових автомобілів складе 5,5 тис. грн, а для вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки - 11 тис. грн. Підсумкова сума утилізаційного збору залежатиме від спеціального коефіцієнта.

Для нових легкових автомобілів значення коефіцієнта становить 86-550% від базової ставки (4,73-30,2 тис. грн) залежно від об'єму двигуна, а для машин старше трьох років - 530-3501% (29,1-192, 5 тис. грн).

Для нових вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки коефіцієнт складе 50-290% (19-110,2 тис. грн), а для старих - 88-1180% (33,4-448,4 тис. грн).

Утилізаційний збір не потрібно платити з тих автомобілів, які «були вперше зареєстровані та / або перереєстровані до 1 вересня 2013 року».

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.