Новини

Кабмін

Кабмін вводить обов’язкове енергетичне маркування для побутової техніки

Кабмін вводить обов’язкове енергетичне маркування для побутової техніки

radiosvoboda.org

Кабмін вводить обов’язкове енергетичне маркування для побутової техніки

Вівторок, 1 жовтня 2013, 10:39

Кабінет міністрів України вводить обов'язкове маркування побутової техніки, яке вказуватиме на рівень енергоефективності.

Текст відповідної постанови "Про затвердження технічних регламентів щодо енергетичного маркування" № 702 від 7 серпня 2013 р. оприлюднено на сайті уряду.

Документом встановлено, що маркування наноситься на холодильники обсягом зберігання від 10 л до 1,5 тис. л, які живляться від електромережі або акумуляторних батарей, а також на пральні машини. Маркуванню не підлягають товари, що були у вжитку, а також транспортні засоби для пасажирських і вантажних перевезень.

При цьому Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження забезпечити застосування зазначених технічних регламентів. Здійснення контролю почнеться з 1 липня 2014 р.

Документом передбачено сім класів енергоефективності, які позначаються латинськими літерами від А до G. Кожному класу привласнюється колір етикетки від темно-зеленого (високий клас енергоефективності) до червоного (низький клас). Постачальник повинен буде зберігати технічну енергетичну документацію протягом п'яти років з дня випуску товару.

Постанова набирає чинності через шість місяців з дня опублікування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.