Новини

Новини

Статус російської мови, як другої державної, для українців уже не причина для протестів

Статус російської мови, як другої державної, для українців уже не причина для протестів

http://image.tsn.ua/

Статус російської мови, як другої державної, для українців уже не причина для протестів

Четвер, 5 квітня 2012, 10:44

Лише 20% українців готові вийти на акції протесту у випадку надання російській мові статусу другої державної, а 72% – не готові – дані результатів дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у березні.

Також дослідження показало, що лише 16% готові вийти на акції протесту у випадку заборони використання російської мови у державних органах і 75% – не готові.

Сьогодні українців більше турбують соціальні проблеми, аніж політичні чи ідеологічні.

Так, найбільше люди готові особисто вийти на акції протесту у випадку затримок з виплатами зарплат або пенсій (44%) та різкого підвищення цін, інфляції (43%). Водночас навіть у цих темах готових до протестів менше, ніж неготових(48%).

Дещо менше людей готових вийти на акції протесту у випадку підвищення комунальних тарифів (37% готові вийти на протести і 54% – не готові), масових переслідувань простих громадян з боку силових органів (31% готові вийти і 56% – не готові), а також фальсифікації результатів парламентських виборів (30% готові вийти і 62% – не готові), передачі української газотранспортної системи Росії (26% готові вийти і 64% – не готові), та прийняття рішення про вільний продаж сільськогосподарських земель в Україні (28% готові вийти і 65% – не готові).

Терміни проведення дослідження: 15 – 26 березня 2012 р. Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.