Новини

Культура

У Львівській філармонії пройде вечір музики Бетховена

У Львівській філармонії пройде вечір музики Бетховена

timeout.ru

У Львівській філармонії пройде вечір музики Бетховена

Понеділок, 7 жовтня 2013, 13:51

15 жовтня у Львівській філармонії відбудеться вечір музики всесвітньо відомого композитора Людвіга ван Бетховена.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної філармонії.

Для слухачів гратиме знана японська віолончелістка Сачіко Муракамі в супроводі Молодіжного академічного симфонічниого оркестру «INSO-Львів» під керівництвом японського диригента Шунго Моріяма. У програмі звучатимуть найяскравіші твори композитора, зокрема, П’ята симфонія і Концерт для фортепіано з оркестром № 5.

Симфонію № 5, що є одним із символів класичної музики і найчастіше виконуваним твором, Бетховен присвятив своїм двом покровителям – князю Ф. Й. фон Лобковицю і графу Андрію Розумовському. Всі 4 частини симфонії об’єднані грізною темою(4 такти), що звучить на початку твору як епіграф. 

Концерт для фортепіано з оркестром № 5 («Імператор») складається з трьох частин. Він був написаний Бетховеном між 1809 та 1811 рр. у Відні. Перше його виконання відбулося 28 листопада 1811 р. в Ляйпцігу. Концерт присвячений ерцгерцогу Рудольфу Австрійскому, покровителю і учневі Бетховена. Це глобальний твір, наповнений глибокими думками і почуттями, масштабність якого відкривається з першої ноти. У цьому творі присутні характерні бетховенівські контрасти: міць і ніжність, сила і спокій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.