Новини


Польська культура
Як писати про екологію в нових медіа
Ні корупції
РІА Україна
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Новини

Українська діаспора зможе обирати народних депутатів лише за партійними списками

Українська діаспора зможе обирати народних депутатів лише за партійними списками

http://panoptikon.org/

Українська діаспора зможе обирати народних депутатів лише за партійними списками

Четвер, 5 квітня 2012, 10:55

Конституційний суд України 4 квітня визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва.

Зарубіжні виборчі дільниці не будуть включені до складу будь-яких одномандатних округів, але увійдуть до складу багатомандатного загальнодержавного округу, і виборці зможуть проголосувати на цих дільницях тільки за партійні списки.

За даними ЦВК, на закордонних виборчих дільницях налічується понад 400 тис виборців.

У КС звернулися 59 народних депутатів України з проханням визнати неконституційним положення ч.2 ст.22 закону "Про вибори народних депутатів України". Згідно з цим положенням, закордонні виборчі дільниці створюються Центральної виборчої комісій (ЦВК) при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокаціях за межами України, з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округах, які створюються на території столиці України - міста Києва.

Відповідно до закону, одномандатні округи формуються з приблизно однаковою кількістю виборців у кожному окрузі. Тому якщо закордонні виборчі дільниці не будуть закріплені за одномандатними округами в Києві, то загальна кількість виборців в столиці зменшиться. Відповідно, скоротиться і кількість одномандатних округів - за попередніми даними ЦВК, з 16-ти до 13-ти.

Відповідно до закону, ЦВК повинна ухвалити рішення про кількість одномандатних округів в кожному регіоні не пізніше 10 квітня.

Джерело: Дело

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.