Новини

Політика

євросоюз

євросоюз

modernukraine.eu

Європарламент рекомендує Раді ЄС підписати угоду про асоціацію у разі виконання вимог Україною

Середа, 23 жовтня 2013, 16:43

Європарламент рекомендує Раді Євросоюзу підписати з Україною угоду про асоціацію, якщо Київ виконає всі необхідні умови. 

За резолюцію "Про Європейську політику сусідства: у напрямку зміцнення партнерства. Позиція Європейського парламенту (ЄП) щодо доповіді 2012 (Європейської комісії)" проголосували у Європарламенті на засіданні у Страсбурзі в середу, пише РБК. Доповідачем виступав депутат Яцек Саріуш-Вольський.

"(ЄП) рекомендує Раді підписати угоду про асоціацію між ЄС і його державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 року Радою закордонних справ ЄС критерії виконані; дасть свою згоду в залежності від вищевказаних вимог рішенню Ради про тимчасове застосування Україною та ЄС частини угоди про асоціацію негайно з моменту її підписання, у разі виконання всіх вимог і подальшого підписання, висловлює намір розпочати повну ратифікацію угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну", - йдеться в тексті резолюції.

Разом з тим, ЄП висловлює жаль, що прогрес у виконанні вимог, необхідних для підписання угоди про асоціацію, "повністю не завершений", бо в Україні зберігається застосування виборчого правосуддя, не вистачає "елементів реформи виборчої та судової систем".

"Тим не менш, (ЄП) вітає зобов'язання, ухвалені нещодавно Президентом Януковичем і лідерами опозиції продовжувати працювати над необхідними правовими актами у Верховній Раді і чекає швидку реалізацію цих обіцянок до саміту у Вільнюсі", - сказано в резолюції.

У той же час, ЄП "визнає прогрес, досягнутий досі, але при цьому підкреслює, що подальша робота повинна бути посилена для завершення реформи прокуратури, вдосконалення виборчого законодавства та розв'язання проблеми виборчого правосуддя".

Також у проекті пропонується засудити недавні торговельні заходи, введені Росією проти українського експорту, за допомогою яких здійснювався тиск на Україну з метою не підписати угоду про асоціацію з ЄС і закликати Росію утримуватися від "введення торгових санкцій, а також утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.