Новини

Соціум

Золочів

Золочів

Золочів першим в Україні перейшов на альтернативний вид палива

Четвер, 24 жовтня 2013, 18:16

Золочів став першим містом в Україні, яке повністю перейшло на альтернативний вид палива.

Про це повідомила прес-служба Золочівського міського голови.

Відтепер у Золочеві в усіх котельнях міста функціонують котли для твердого палива.

Переведення міста на альтернативну систему опалення відбувалося у два етапи.

«Перший – це переведення п’яти менших котелень на дрова, що ми зробили і успішно пройшли важкий період сніжної зими у минулому році та зекономили 1 млн 400 грн бюджетних коштів. Другий етап – це переведення найбільшої котельні у місті Золочиві, котра виробляє львину долю гігакалорій. Це центральна котельня на Шашкевича, 8 та котельня на вулиці Львівській. В такий спосіб ми завершуємо переведення котелен на дрова і цього року ми розпочали опалювальний період повністю на дровах, без споживання газу. Хоча в резерві у нас є газові котли», – розповів мер Золочева Ігор Гриньків.

Цього року влада міста планує зекономити на опаленні ще більше коштів.

«Якщо все буде гаразд, ми плануємо економію бюджетних коштів за цей опалювальний період в межах 3, 5 млн. гривень», – додав голова міста.

Зекономленні кошти планують витратити на благоустрій дитячих садочків.

Наразі альтернативні котли працюють на деревині. На весь опалювальний сезон потрібно близько 9000 м2 дрів. Деревину постачають із Золочівського держлісгоспу.

В планах влади міста також ввести інші сировини для опалення.

«Сьогодні ми бачимо конкретний приклад того, як можна і потрібно обходитися без газу. Коли ми їдемо по Європі, наприклад по Австрії ми чуємо запах вугільного пилу. Це можуть бути дрова,це може бути вугілля. Для того, щоб ми стали енергетично незалежними в першу чергу потрібно, щоб громада почала обирати таких мерів, як Іван Грицьків. І тоді, разом, командою можна робити речі, які здавались неможливими», – зауважив голова ЛОО Партії регіонів Петро Писарчук.

Варто зазначити, що дані котельні отеплюють лише державні установи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.