Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

євромайдан

uk.wikipedia.org

Четвер, 16 січня 2014, 09:31

Учасники львівського Євромайдану сьогодні пікетуватимуть Львівську ОДА

євромайдан

Сьогодні, 16 січня, о 12.00 громада Львова та учасники львівського Євромайдану пікетуватимуть Львівську обласну державну адміністрацію.

Про це повідомляють координатори львівського Євромайдану.

Протестувальники вимагатимуть припинити руйнування історичних пам'яток на Озаркевича, 4, а також направлять своє звернення до начальника відділу охорони культурної спадщини ЛОДА Андрія Левика, щодо зруйнованої будівлі "Народної лічниці" Андрея Шептицького на Озаркевича, 4.

Як повідомляють організатори акції, саме Андрій Левик подав до суду 22 листопада 2013 року, щоб учасники акцій Львівського Євромайдану, не пошкодили територію біля пам'ятника Т. Шевченка, де зараз розміщений Євромайдан.

Протестувальники мають намір запитати в Андрія Левика чому забудовниками було незаконно зруйновано пам’ятку архітектури – стару будівлю «Народної лічниці» Митрополита Андрея Шептицького, заснованої А. Шептицьким у 1903 році.

Споруда датується кінцем 18 століття та є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення і підпадає під охорону закону України «Про охорону культурної спадщини». Саме у цій будівлі до 1931 року існував унікальний український шпиталь – «Народна лічниця», який надавав безкоштовну лікарську допомоги мешканцям Львова та Галичини, повідомляють організатори пікету.
Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.