Волонтерство львів'ян

Волонтерство львів'ян

Оля Вишня,  31 січня 2014

Ті львів’яни, які не у Києві у різний спосіб намагаються проявити свою активність на місцях.

За час акцій спротиву, у Львові з’явилось чимало ініціатив, навколо яких організовуються люди різного віку.

Сьогодні мені вдалося побувати у Пункті запису волонтерів на вул. Гнатюка, 17. У маленькій, але теплій кімнаті кілька дівчат щось обговорюють та записують на папері.

Координатор цього пункту пані Юля розмовляє по телефоні, відповідає на всі питання, щодо запису у волонтери.

Працює цей пункт у центрі міста протягом двох тижнів. За цей час понад 200 осіб виявили своє бажання допомогти.

«Основна наша мета – організувати, об’єднати людей» – говорить пані Юля. У цьому пункті створюють групи по 10 волонтерів, обирають керівника, який уже контактує з сотником.

Такі об’єднання людей, за словами пані Юлії, дають свої результати.  Дуже часто вони проявляють власні ініціативи до тої чи іншої активності.

До прикладу, запропонували створення пунктів прийому коштів, медикаментів та речей на базі львівських церков, які дуже активно працюють.

«Ми пропонуємо їм приблизний перелік того, що вони б мали робити. Якщо вони мають свої пропозиції, ми їх приймаємо і стараємось зібрати ініціативну групу, щоб її втілити в життя» – говорить координаторка.

Серед волонтерів, які зареєстровані у цьому центрі – переважно жінки, є студентки, є й пенсіонери і не тільки.

Волонтери, які сюди зголосились, працюють у пунктах збору речей, які діють в Церкві Свв. Петра і Павла, Храмі Воскресіння та Церкві Климентія Папи, а також часто сортують речі у пункті допомоги, який працює у Палаці Сапєгів на вул. Коперника, 40А.

Добровольці також роздають щодня листівки, як власного виготовлення, так і листівки інших громадських ініціатив, до прикладу, Економічного бойкоту. Також загальномобілізаційні листівки, з закликом не бути байдужими.

«Є бабця, яка приходить до нас щодня, вона бере листівки і роздає їх. Часом їй вдається те, що інші не можуть. Наприклад, вона бачить в місті солдатика, підходить і дає листівки, щоб той у військовій частині роздав» – розповідає пані Юля, координатор волонетрів.

Волонтери також беруть участь у мітингах, зокрема пікетували Податкову нещодавно. На ці вихідні дівчата готують флешмоби.

У неділю на Площі Ринок волонтери планують створити живий прапор України, люди у руках будуть тримати листочки синього та жовтого кольорів.

У суботу синьо-жовтими стрічками планують прикрасити міст, що за Галицьким перехрестям. Та встановити плакат – Львів вітає своїх героїв.

За час діяльності пункту волонтерів, тут було намальовано кілька десятків плакатів.

Вони зберігаються у офісі, а значну частину активісти забирають додому і встановлюють на своїх балконах.

Також використовують їх під час акцій протесту, на пікетах. Частина плакатів знаходиться біля військових частин.  

Пані Юля також розповіла, що вчора на базі пункту волонтерів було створено творчу майстерню Майдану.

Тут вони збирають вірші, малюнки, фото про Майдан. За можливості, планують надрукувати серію креативних листівок, організувати творчі акції чи видати навіть альбом.

Дівчата зізнаються, що мають ще чимало креативних ідей, але наразі не говорять про них, а шукають способів їх втілення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.