Новини

Політика

рух народови

рух народови

wiadomosci.gazeta.pl

Вівторок, 11 березня 2014, 16:071259

Польська та угорська націоналістичні партії просять свої країни захистити нацменшини в Україні

Польська націоналістична партія Рух Народови та угорська ультраправа націоналістична паартія Йоббік просять керівництво своїх країн негайно вжити заходи щодо захисту і забезпечення прав угорських і польських меншин в Україні.

Про це йдеться в спільній заяві партій, опублікованій на сайті угорської партії. 

Підписанти заяви відзначають, що національні уряди Угорщини та Польщі не в змозі вийти за межі політичної гри Брюсселя і підняти питання про безпеку і покращення прав меншин в Україні, і жертвують національні інтереси на вівтар євро-федералізму.

"На поточному етапі ескалації кризи в Україні шовінізм та нетерпимість щодо етнічних меншин стають все більш популярними, йдеться у заяві.

Йоббік та Рух Народови вимагають від керівництва своїх країн діяти рішуче, аби забезпечити низку завдань. "Зокрема, потрібно переконатися, що Україна не буде рекламувати політичних злочинців, як Степан Бандера, дотримуватися мовного закону, прийнятого в 2012 році; потрібно збільшити підтримку навчання мов меншин та забезпечити інфраструктуру, необхідну для соціальної та культурної діяльності меншин", йдеться у заяві.

Партії закликали польські та угорські уряди захищати права меншин, а також вимагати всебічного самоврядування польської та угорської меншини в Україні.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.