Новини

Новини

Уряд готує масове подорожчання товарів

Уряд готує масове подорожчання товарів

http://ukr.obozrevatel.com

Уряд готує масове подорожчання товарів

П'ятниця, 6 квітня 2012, 16:45

Кабінет Міністрів підготував законопроекти, які призведуть до подорожчання більшості імпортних товарів. Крім того, українцям доведеться заплатити за «зайві» квадратні метри та любов до брильянтів.

Задля виконання соціальних ініціатив Віктора Януковича Кабмін підготував низку законопроектів, які прередбачають значне підвищення податків і зборів для різних галузей економіки країни. Про це повідомляє «Коммерсантъ-Украина».

Запропоновані заходи повинні дозволити зібрати додатково податків на 7,4 млрд грн.

Серед податкових рішень є податок на розкіш, який повинен принести до бюджету 900 млн грн. за рік. Крім того, акцизи на алкоголь підвищать на 10-11,2 відсоткового пункту. Найбільше підвищиться акциз на спирт – із 45,87 до 51,01 гривні за літр стопроцентного спирту. Через це ціна півлітрової пляшки горілки повинна зрости на 2 гривні.

Також Міністерство фінансів запропонував збільшити ставку рентної плати за видобування природного газу на 380% - до 949,93 гривні за тисячу кубометрів, а газу, який залягає на глибині більше 5 км, - до 475,4 грн за тисячу кубометрів.

Уряд також виявив, що в нашій країні існують ставки на 2558 видів товарів, які є нижчими, ніж це прописано у зобов'язаннях України перед ВТО. При цьому додаткові кошти (2,7 млрд грн) можна буде отримати при підвищенні близько 1900 ставок. Зокрема зростання мита торкнеться пластмас, полімерів, продуктів переробки фруктів, овочів та горіхів, а також річкових і морських суден.

Нарешті, очікується зростання ставки збору з електро- і теплоенергії з 3 до 4%. Це дозволить отримати приблизно 600-650 млн грн.

В Україні підвищують податки для реалізації низки соціальних ініціатив, що висунув Президент України. Зокрема, передбачалось істотно підвищити зарплату. Пенсію, а також забезпечити громадян доступним житлом через іпотеку. За оцінкою Сергія Тігіпка, для цього потрібно як мінімум 16 млрд грн. на рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.