Варіанти,  17 квітня 2014

Володимир Кухар: На Донеччині – тотальне розчарування в політиці та олігархах

Володимир Кухар

Політичний аналітик та громадський діяч Володимир Кухар перебував протягом останніх днів у Донецьку.

Зараз він у Маріуполі, де вчора сепаратисти намагалися захопити війському частину.

Які настрої панують серед мешканців Донеччини, яка ситуація в Донецку та захоплених районних центрах, що відбувається на даний момент в Маріуполі і чого найбільше хочуть місцеві мешканці Варіанти запитали у пана Володимира.

Про ситуацію у Донецку

У Донецьку на вулицях зараз спокійно, немає жодних заворушень, хіба під захопленими адмінбудівлями перебуває кілька осіб.

Місто контролюється постами ДПС, поруч перебувають активісти з російськими прапорами, але нічого не відбувається.

Люди в Донецьку дуже ображені на політиків, на олігархів, чиновників, тут тотальне розчарування, ніхто нікому не вірить.

Але в Донецьку не говорять про сепаратизм, а швидше про федералізм і це для них спосіб знайти форму, як вирішити проблему.

Звісно, тут є опозиція до Майдану, але ці речі інтуїтивні, на рівні історичної пам’яті, люди налякані кроками, які були зроблені після Майдану. Вони питають чому у першу чергу скасували було закон про мови. Їм незрозуміла дія теперішньої влади.

Про інформаційні маніпуляції

Переважно всі сидять у соцмережах. Є чимало груп у соцмережах, у яких значно більше підписників, ніж у групах Євромайдану.

Звісно, тут відбувається й інформаційна війна, є відверті перекручення фактів, в інтернеті та ЗМІ з’являється чимало фотографій, які не відображають реальних подій.  

Про можливі варіанти виходу

Важко сказати. Владі висувають умови, часом нереальні умови, і невідомо, як у разі виконання цих умов поведуться ополченці, це люди озброєні, дуже добре озброєнні.

У Донецьку люди, які перебувають біля обласної ради – неозброєні, але ті, які захоплювали адмінбудівлі в райцентрах, в Слов’янську, Краматорську, дуже добре озброєні, з пістолетами, з автоматами Калашнікова, зі снайперськими винтівками.

Тут вже почався бойовий військовий похід. Можливим розв’язанням може бути перевага однієї зі сторін, а поки цього не спостерігається, тому невідомо скільки це все триватиме.

Про дії української влади

Ми не знаємо якими можливостями і ресурсами володіє сьогоднішня влада. Час зараз не працює на владу, а проти неї, кожного дня , кожної години люди відвертаються від влади, а народне ополчення Донецька, як себе називають сепаратисти, демонструє велику впевненість. Збільшується також кількість їхніх прибічників. Якщо це буде так розвиватись, то влада програє.

Про ситуацію в Маріуполі

Сьогодні вранці я виїхав до Маріуполя. Дорогою ми минали регулярний блок-пост ДАІ, у самому місті досить спокійно, не видно жодних військових людей, хоча вчора тут була перестрілка.

І в МВС повідомили про загиблих, серед тих, хто захоплював військову частину. Правда, на півночі Донецької області ситуація складніша, тут багато блок-постів, які контролюються людьми, які називають себе народним ополченням.

Правда, адміністративні будівлі зайняті сепаратистами, забарикадовані шинами. Але ситуація в  Маріуполі контролюється постами української міліції.

Машини в місто впускають, стоять звичайні міліцейські блок-пости, вони тільки обкладені конструкціями, великі контейнери стоять посеред дороги. І міліція, і ДПС озброєнні автоматами.

Про можливі результати референдуму

Я запитую про це у тих людей, з якими спілкуюся в Донецьку. Без жодного політичного, військового тиску, що ви б обрали питаю – об’єднання з Росією, чи перебування у складі України?

Частина людей навіть не ставлять питання про те, щоб від’єднатись від України. А вибори Президента тут абсолютно нікого не цікавлять.  

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.