Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

останки

останки

oblrada.lviv.ua

Четвер, 29 травня 2014, 10:29

У Львові знайшли масове поховання в'язнів пересильної тюрми

У Львові, у районі вулиці Замарстинівської та Топольного провулку, знайдено людські останки, які належать в'язням пересильної тюрми.

Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

Зараз пошуковці КП ЛОР «Доля» спільно із працівниками музею «Територія терору» проводять пошукові дослідження, опрацьовують відповідні матеріали, літературу.

Директор КП ЛОР «Доля», депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета каже: «Ми вже можемо на 99, 9 відсотків стверджувати про те, що це територія колишнього цвинтаря НКВС, режимний об'єкт, де хоронили тих в'язнів, які протягом 40-50-х років минулого століття перебували на пересилці».

Пошуковці припускають, що територія цього кладовища була доволі велика, на цьому місці може бути захоронено кілька сотень, а, може, і тисячі загиблих. Тут виявлено останки не тільки чоловіків, а й жінок, маленьких дітей, підлітків. Як свідчать спогади та історіографія, перед висилкою там утримувалися цілі сім'ї.

Святослав Шеремета наголосив, що зараз дуже важливо встановити прізвища загиблих, щоб повідомити родичів. Для цього подали запити у Міністерство внутрішніх справ.

«Після проведення цих досліджень та ексгумації, будемо міркувати разом із громадою, як проводити перезахоронення для того, щоб тлінні останки отримали поховання, шану від громади», зазначив Шеремета.

Пересильна тюрма – тюрма, призначена для тимчасового перебування тих, кого пересилають з одного місця в інше.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.