Варіанти,  19 червня 2014

Садовий – мер Києва

Андрій Садовий

Андрій Садовий заявив, що не планує втретє балотуватись на посаду мера Львова. 

Варіанти задумались над тим, які перспективи відкриваються перед ним, а також почали аналізувати підсумки львівського майже десятиліття діяльності Садового. 

Садовий залишається в політиці, хоч Львів для нього вже тепер, ще до закінчення терміну каденції мера, став важливим, але пройденим етапом.

Революційні зміни, що відбуваються в Україні, демонструють все ще не вдоволений попит суспільства на нових політиків та нові політичні сили. І Садовому є що запропонувати охочим.

Він не втрачав у Львові часу дарма, розвиваючи, в тому числі і на гроші львівської громади, політичний проект «Самопоміч».

Остання на виборах у Київську міськраду отримала 7% голосів виборів і створила свою фракцію у Київраді. І це сталося виключно за рахунок особистої популярності львівського мера, обличчя якого постійно рясніє на екранах й сторінках загальноукраїнських та міжнародних, перед усім російськомовних ЗМІ.

До слова, у Львівській міськраді Садовий не має навіть такої незначної формальної підтримки.

Але успіх Самопомочі на місцевих виборах в Київраду абсолютно не гарантує його повторення на виборах в парламент. Бо саме туди, якщо вірити Садовому, націлились він і його команда.

Проходження в парламент і перетворення Садового в народного депутата, на нашу думку, є лише одним із можливих сценаріїв розвитку політичної кар’єри Садового на всеукраїнському рівні.

Справді, Садовий вже сьогодні, без перебільшення, політик рівня Ющенка чи Порошенка. Ну, нічим не гірший від них, так точно. Але, з іншого боку, занадто добре львівського мера знають ключові гравці в Києві, щоб без дуже важливих аргументів допомагати цій людині та його немалій клієнтелі прорватися у вищу лігу української політики.  

Доброзичливі до Садового ЗМІ не так давно повідомили, що останньому пропонували посаду віце-прем'єра в уряді Порошенка. Садовий, звісно, відмовився з патріотичних мотивів, мовляв, не можу покинути Львів раніше, ніж завершиться моя каденція.  

Недоброзичливці ж стверджують, що було все навпаки: Садовий дуже хотів зайнятися реформою місцевого самоврядування в Україні, однак посада ця дісталася не йому, а Володимиру Гройсману. Останній, щоправда, невисокої думки про реальні досягнення львівського мера і не спішить використовувати досвід львівського колеги в своїй роботі.

Садовому буде складно повторити успіх "Самопомочі" на парламентських виборах. Експерти серед причин цього називають декілька моментів. По-перше, партійні структури Самопомочі не є розвинутими у всіх областях України.

По-друге, персонально Садовий, якщо і сприймається в Києві та на Заході України, то не є вже аж так добре "розкручений" в інших регіонах. Хоч, не забуваймо, що Садовий – медіаолігарх і всі ці недоліки можуть бути компенсовані потужною рекламою напередодні виборів.

Проте в нього тепер, після успіху Самопомочі в Києві, з'явився непоганий запасний варіант – за якись рік-півтора спробувати стати мером столиці.

Якщо Садового спіткає невдача на парламентських виборах, він спокійно в кріслі мера Львова чекає результатів адміністративної реформи й реформи місцевого самоврядування, після чого будуть призначені місцеві вибори, в тому числі й вибори мерів. 

Цей термін є достатнім для того, щоб кияни переконались в безпорадності команди Володимира Кличка-Леоніда Черновецького і в той же час отримали максимально впливову кількість інформації про те, який Андрій Іванович Садовий видатний мер і господар, як він розуміється на стратегіях і генпланах, знає, що робити з МАФами, транспортними схемами, дорогами та всією іншою господаркою міста.

Не забуваймо, що в Києві й раніше була досить немала частка львів’ян, які люблять своє місто наїздами, не вникаючи в деталі й проблеми його життя. А за ці півроку-рік, підозрюємо, міграція наших, в тому числі лояльних до Садового людей, до Києва, значно зросте.

Міф про мера, який зробить Київ європейською столицею, буде зростати і поширюватись серед киян в геометричній прогресії, аж поки не забезпечить Садовому високи шанси на перемогу. 

Ми розуміємо, що будь-які раціональні доводи насправді безсилі перед здатністю масової свідомості вірити в міфи, і все ж хочемо нагадати деякі сторінки з біографії мера Львова Андрія Садового для того, щоб зрозуміти реальну ціну міфа про нього як успішного мера і застерегти киян від поспішних висновків щодо якостей Садового як осія передових ідей місцевого самоврядування. 

Господарка міста - родинний бізнес  

Мер Львова Андрій Садовий ніколи не забував про родину і кумів, а інколи їхні інтереси ставив вище, ніж інтереси громади.   

Варіанти вже писали про те, що в процесі приватизації нежитлових приміщень львівського універмагу «На ринку», що являються пам’яткою архітектури місцевого значення, до проведення експертної оцінки було залучено родича Садового. Подейкують, що ним був його шваґро Андрій Сарахманевич.

універмаг "На Ринку" 

Приміщення першого і найстарішого у Львові універмагу були оцінені лише в $439 за квадратний метр.

Ця будівля являється пам’яткою архітектури місцевого значення (будівля Торгового дому 1912 року) і розташована у межах історико-культурного заповідника Львова. Будинок входить до комплексу забудови західної сторони від міської Ратуші і являється єдиною будівлею площі Ринок у стилі модерн.

Проведеною повторною оцінкою приміщень універмагу, що здійснена НДІ судових експертиз, встановлено, що їх фактична вартість істотно вище. Від проведення цієї оборудки територіальна громада Львова недотримала близько двох мільйонів гривень.

У травні прокуратурою області у рамках розслідування кримінального провадження за заниження оцінки приміщень чоловіку рідної сестри А. Садового Андрієві Сарахманевичу оголошено про підозру у зловживані повноваженнями як особи, що надає публічні послуги.

Викуплено ж приміщення універмагу "На ринку" наближеною до мера людиною - Олексієм Курилишиним. Його дружина - кума Садового Ксенія Курилишин, нагадаємо, відзначилась, потрапивши у гучний корупційний скандал ще під час святкування 750-річчя Львова.

Для купівлі приміщення універмагу в центрі Львова було організовано фінансову схему.

За наявності штучно створеного боргу акціонерного товариства "Львівський універмаг "На ринку" перед іноземцями, фактичним власником приміщень універмагу у 2011 стала кіпрська фірма «Сайрус Девелопмент», яка використала право цього товариства, що орендувало приміщення універмагу, на викуп приміщення поза конкурсом.

У травні правоохоронцями було проведено обшуки за місцем проживання О.Курилишина, який проходить по матеріалах ряду інших кримінальних проваджень. 

Велодоріжки - ознака європейськості міста чи корупції? 

У іншій доволі гучній корупційній справі фігурує особа, з якою мер Садовий знайомий ще за часів Галицьких інвестицій та Південьзахіделектромережбуду.

Йдеться про розкрадання коштів гранту Німеччини під гарантії Львівської міської ради, виділених для облаштування велодоріжок.

zyalt.livejournal.com

Тендер на проведення робіт з укладання дороги для двоколісних виграло підприємство "Дорожні технології КС", засновником якого екс-депутат Львівської міськради Петро Соболь.

Сума розкрадених коштів під час з будівництва шести кілометрів велодоріжки склала майже 150 тис. грн., за що керівникові підприємства-виконавцю робіт оголошено про підозру у розкраданні коштів у великих розмірах.

Розкрадати бюджетні кошти у Львові дозволено не лише родині мера, але й чиновникам 

200 тис. грн. було вкрадено в громади Львова під час реконструкції житлового будинку на вулиці Мазепи. Адже представником Львівавтодору були затверджені акти з фіктивними обсягами та вартістю фактично виконаних робіт.

І ніхто в міськраді Львова цього не помітив, якби не перевірки контролюючих та правоохоронних органів. 

До чергової афери причетний виконуючий обов’язки начальника управління капбудівництва міської ради Львова Ігор Фалюта. Слідчі довели розкрадання більш як чотирьохсот тисяч гривень з бюджету міста при замовленні та оплаті робочого проекту з реконструкції частини вулиці Городоцької у Львові.

На додачу, у процесі слідства було встановлено безпідставну виплату коштів бюджету на замовлення та виготовлення проекту реконструкції парку "Високий замок". 

Кримінальні провадження щодо Фалюти скеровано на розгляд суду.

Будівництво і дороги: ні кроку без корупції 

Андрій Садовий недаремно тішився з рішення УЕФА провести Євро-2012 у Львові - більше як 24 млн. грн. було нагріто на розробці проектно-кошторисної документації для будівництва євростадіону в нашому місті.

У рамках відкритого кримінального провадження проведено судову експертизу, якою підтверджено завищення вартості проектних робіт і найближчим часом ці матеріали буде передано до суду.  

Фірма ОNUR вже давно стала львівською. Але ця любов турецької компанії до нашого міста має досить міцне корупційне підгрунтя. 

Так, як з'ясували контролюючі органи, ОNUR будує у Львові хоч і якісні дороги, але за завищеними цінами. На що йде переплата - пропонуємо читачам здогадатись самим.  

При проведенні одного із тендерів на будівництво та ремонт доріг у Львові Комітет оцінки пропозицій з числа посадовців міськради до учасників торгів висунув необгрунтовану вимогу щодо продовження юридичної сили тендерних пропозицій спочатку на 63 дні, а потім ще на місяць.

Як наслідок, іспанське підприємство Joca Ingenieria, яке подало конкурсну пропозицію із ціною, значно нижчою ніж у майбутнього переможця тендеру ОNUR, вибуло із конкурсу у зв’язку із закінченням терміном дії банківської гарантії.

Тендерні пропозиції компанії переможця - ОNUR по всіх лотах перевищили кошторисну вартість затверджених висновками держекспертизи робіт.

Ревізія Держфінінспекцієї встановила 36 млн. грн. збитків, завданих КП "Львівавтодор" цією обородкою.  

А так виглядають внутрішні дороги у Львові zyalt.livejournal.com

Комунальний транспорт як варіант наживи чиновників за рахунок громади  

Ставленик Садового, керівник львівського комунального автотранспортного підприємства АТП-1 Михайло Сидорович свого часу звернувся до приватного підприємства із пропозицією надання технічних консультацій, оскільки він висловив недовіру до власних механіків.

За це підприємство перераховувало приватнику 45 тис. грн. щомісячно.

Але коли конролюючі органи ознайомились із задекларованими цим консультантом-приватником поломками автотранспоту, то з'ясувалось, що у більшості випадків не вимагалось жодних технічних консультацій спеціаліста. Бо причини несправностей були більш, ніж зрозумілі: не горить лампочка, підлягає заміні вітрове скло, зламані кронштейни приводу дверей та інші.

За надані послуги приватник отримував від комунального підприємства кошти, незалежно від кількості виїздів та затраченого часу. Всього в рік в такій спосіб можна покласти собі в кишеню близько 500 тис. грн. бюджетних коштів. 

Хабарництво - звичайна практика у Львівській міськраді

Під керівництвом Садового у Львові продовжує зацвітати «зеленню» таке явище, як здирництво.

Кілька років тому під час отримання 4 тис. грн. хабара було затримано виконуючого обов’язки начальника управління Муніципальної дружини Олега Політила, який до того ж виявився керівником структурного підрозділу Львівської міськради із «кримінальним» минулим.

В наступні роки кількість виявлених в структурах міськради Львова лише зростала.

Минулоріч міліціонерами на хабарі було затримано голову Залізничної райадміністрації Мирона Тереха, який разом із своїм заступником Андрієм Єсипом та начальником відділу ЖКГ цієї ж адміністрації Ігорем Маретом вимагали від підприємця 31 тис. грн. "відкату" за затвердження актів виконаних робіт та перерахування за цими фіктивними актами бюджетних коштів.

Мирона Тереха вже засуджено до 5 років позбавлення волі з відстрочкою на 2 роки - із позбавленням права обіймати керівні посади в органах місцевого самоврядування на два роки.

Тривають судові слухання щодо інших посадовців.

Тоді ж у здирництві викрито керівника комунального підприємства Євгена Подусівського. Сума своєрідної «мзди» за укладання договору оренди приміщення у будинку, що перебуває на балансі ЛКП, становила 600 дол.

Красти можна навіть у дітей 

Не оминули скандали і міський відділ освіти, в якому, як встановило слідство, діяла організована злочинна група з чотирьох працівників бухгалтерії.

Систематично вносячи фіктивні відомості до фінансово- бухгалтерських документів, вони безпідставно отримували на карткові рахунки бюджетні кошти.

Сума привласнених коштів склала 2,8 млн. грн. Двох бухгалтерів заарештовано за результатами слідства і вироком суду. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.