Новини

ВРУ

Парламент хоче скасувати обов’язкову автоцивілку

Понеділок, 11 червня 2012, 11:09

У Верховній Раді України пропонують скасувати обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВ).

Автор законопроекту, позафракційний депутат Валерій Шаманов при розробці документу мотивував тим, що по автоцивілці дуже часто компанії затягують страхові виплати ще й постійно підвищують тарифи.

«Метою законопроекту є вирішення проблемних питань, які виникли навколо Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ), і стимулювання страховиків надавати більш якісні послуги в сфері автомобільного страхування», - говориться в пояснювальній записці до документа.

Колега Валерія Шаманова по комітету, народний депутат Андрій Пінчук, який курує питання страхування, підтримує запропоновану ініціативу.

«ОСЦПВ - соціальний вид страхування, але страховий ринок неадекватно ставиться до запропонованої державою можливості: за рахунок премій по ОСЦПВ компанії прагнуть покрити всі свої витрати, не дотримуючись при цьому права клієнтів - кількість скарг від них постійно зростає», - розповів Пінчук.

Зі свого боку страховики просто шоковані пропозицією нардепа. За їх словами, обов'язкове страхування цивільної відповідальності - це міжнародна вимога.

«Без «зеленої карти», яка є доповненням до полісу ОСЦПВ, автомобіліст просто не зможе виїхати за межі країни. До того ж для СК, що працюють з населенням, «автоцивілка» залишається основним драйвером зростання. Тільки в минулому році ринок ОСАГО виріс на третину», - пояснив керівник відділу андеррайтингу страхової компанії «QBE Україна» Святослав Ярошевич.

Нагадаємо, обов'язкове страхування відповідальності діє в Україні з 1 січня 2005 року. За сім років покриття парку автомобілів досягло лише 90%, але навіть ця планка могла виявитися недосяжною, якщо б в 2008 році Верховна рада не підвищила штрафи за відсутність ОСЦПВ з 8,5-17 грн. до 425-850 грн. Для порівняння, в середньому вартість страхового поліса в Києві становить близько 700 грн., хоча його ціна в кожному конкретному випадку залежить від багатьох коефіцієнтів.

Джерело: ТСН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.