Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

паркування

паркування

news.firtka.if.ua

Вівторок, 8 липня 2014, 15:21

З 3 липня діють нові правила паркування

Українські водії можуть обирати способи оплати за автостоянку – як і раніше, талоном через термінал, або ж скористатися новою послугою «мобільне паркування».

Про це повідомила прес-служба Кабміну.

З 3 липня в Україні запрацювали оновлені правила паркування, згідно з якими водій може обрати, яким чином йому сплачувати послуги з користування паркмайданчиком:

- у безготівковій формі - шляхом придбання паркувального талона з визначеною тривалістю паркування, або за допомогою нової послуги «мобільне паркування» (цю послугу можна замовити у свого мобільного оператора. Потім необхідно буде покласти певну суму на паркувальний рахунок і розплачуватися безготівковим способом);
- готівкою або з використанням платіжної картки – шляхом придбання паркувального талону (щось на зразок проїзного на метро) або через автоматичний в’їзний/виїзний термінал, який фіксує точний час перебування авто на стоянці.
Звертаємо увагу, що сплата вартості послуг з користування паркмайданчиками не здійснюється у разі незабезпечення оператором належного функціонування засобів сплати.

Якщо ж паркмайданчик обладнано належним чином, але водій відмовляється платити – складається протокол про відповідне порушення.
На водіїв-порушників очікуватиме штраф у розмірі від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 136-204 грн.).

Паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування (наприклад, на місцях для інвалідів), особами, які не мають відповідних пільг, каратиметься штрафом у розмірі від 15 до 18 НМДГ (255-306 грн).

Адмінвідповідальність розповсюджується не лише на водіїв, а й на посадових осіб суб’єктів господарювання, що утримують парк майданчики – за порушення вимог з розміщення та функціонування таких майданчиків (340-510 грн), а також за не обладнання їх паркувальними автоматами, автоматичними в’їзними/виїзними терміналами або іншими засобами контролю за оплатою послуг паркування (510-680 грн).

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.