Новини

Соціум

львівський лицар

львівський лицар

Cтатуя Львівського Лицаря збиратиме фінанси для українського війська

Середа, 30 липня 2014, 14:39

Сьогодні, 30 липня, біля Ратуші у Львові відбулося урочисте відкриття нового Львівського Лицаря, який збиратиме пожертви для потреб української армії.

Про це інформує кореспондент Варіантів.

«Сьогодні Львівський Лицар повертається не у формі такої самої скульптури як 100 років тому. Повертається тільки символ. Сьогоднішній Лицар уособлює Юрія Змієборця, який є як і патроном Львова, так і патроном вояків з державність», - зазначив Андрій Салюк, голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Нагадаємо, що 1916 році у військових реаліях для зміцнення обороноздатності міста громада провадила збір коштів. Для залучення благодійних пожертв на потреби війська у Львові був створений Львівський Лицар. Кожен із мешканців, хто давав пожертву на покращення обороноздатності війська, мав право забити металевий цвяшок в обладунки лицаря. У такий спосіб «зміцнивши» дерев’яного лицаря уже металевими латами.

Сьогодні цей Львівський Лицар зберігається у приміщенні Львівського історичного музею у холі Чорної кам’яниці на площі Ринок.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.