Новини

Соціум

вступна кампанія

вступна кампанія

tsn.ua

Вівторок, 12 серпня 2014, 14:54606

Львівські виші порушують права вступників, – прокуратура

Прокуратурою виявлено порушення прав абітурієнтів під час вступної кампанії у вишах Львівщини.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, перевірками з’ясовано, що умови та правила прийому на навчання окремих вишів області не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту» та Типовим умовам прийому до вищих навчальних закладів України.

Так, на офіційних веб-сайтах таких закладів не оприлюднювались відомості про доведені обсяги державного замовлення, кількість місць для вступу поза конкурсом та цільового прийому.

Крім цього, відповідальними особами приймальних комісій вишів Львова неналежно опрацьовувались відповідні документи вступників, не дотримувався принцип прозорості та відкритості під час роботи.

Порушення виявлено і при відрахуванні неповнолітніх студентів, що здійснювалось без погодження зі службою у справах дітей місцевих органів влади. За втручання прокуратури зазначені незаконні накази скасовані.

Загалом, прокурорами внесено 15 подань на адресу керівників вишів про усунення порушень законодавства про вищу освіту та поставлено питання про дисциплінарну відповідальність 17 посадових осіб.

Водночас, правоохоронними органами виявлялись і кримінальні-карані діяння службовців у зазначеній сфері. Так, розпочато сім кримінальних проваджень за фактами хабарництва при організації вступу абітурієнтів на навчання та сприянні у здачі іспитів.

До суду скеровано шість кримінальних проваджень, у трьох із них вже постановлені обвинувальні вироки.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.