Новини

Соціум

На Львівщині здорожчає скраплений газ для пільговиків

На Львівщині здорожчає скраплений газ для пільговиків

ilikenews.com

На Львівщині здорожчає скраплений газ для пільговиків

Вівторок, 26 серпня 2014, 14:50

Із 1 вересня 2014 року ПАТ «Львівгаз» відновлює постачання скрапленого газу за пільговими цінами на території Львівської області, але ціна буде більшою на 38 грн за балон.

Про це Варіантам повідомила прес-служба ПАТ "Львівгаз".

Відтепер, вартість цього виду палива буде реалізовуватися для потреб споживачів за новою ціною, яка становитиме 170 гривень за балон ємкістю 21 кілограм.

Розпочати реалізацію скрапленого газу підприємству вдалося завдяки участі у спеціалізованих аукціонах, які відбулися 12 та 21 серпня. На них ПАТ «Львівгаз» закупило приблизно 343 тонни скрапленого газу. Цього об’єму палива вистарчить щоб забезпечення приблизно двомісячну потребу споживачів Львівщини.

«У зв’язку з підвищенням закупівельної вартості та збільшенням тарифів на транспортування, приблизно на 18% зросла вартість реалізації скрапленого газу» - повідомив голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко.

Таким чином, пільгова вартість одного балону газу на сьогодні становить 170 гривень в той час, як його комерційна ціна сягує 380 гривень за балон.

Нагадаємо, що з лютого 2014 року спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення не проводилися. Через це у Львівській області виник дефіцит цього виду палива, а більше як 50 тисяч сімей взагалі залишилися без газопостачання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.11 р. No 1064 «Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу», скраплений газ для забезпечення комунально-побутових потреб населення області ПАТ «Львівгаз» закуповує на спеціалізованих аукціонах за цінами виробників, що дає можливість реалізовувати його споживачам за ціною, яка є вдвічі меншою ніж комерційна.

В квітні ПАТ «Львівгаз» призупинило постачання скрапленого газу споживачам Львівської області за пільговими цінами. Така ситуація виникла через відсутність аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення. В результаті, ціна одного грозового балону для споживачів може збільшитися більше як удвічі - з 132 грн. до 350 грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.