Новини

Соціум

субсидії

субсидії

slovovolyni.com

Четвер, 28 серпня 2014, 16:541179

Українцям по-новому нарахавуватимуть субсидії

З 1 жовтня набуває чинності постанова уряду, яка передбачає єдиний підхід до визначення норм споживання послуг ЖКГ для громадян, які потребують державної підтримки.

Про це повідомляє Юридична практика.

"Сьогодні в Україні для розрахунку розміру соціальної державної допомоги та для оплати населенням послуг ЖКГ, у разі відсутності квартирних засобів обліку, використовуються норми споживання, що не відповідають реальному обсягу споживання і в більшості випадків є завищеними", – зазначив Віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

За його словами, Мінрегіон та експертами проекту АМР США "Реформа міського теплозабезпечення на Україні" (USAID) проведено наукове статистично-аналітичне дослідження споживання комунальних послуг та стану забезпечення житловою площею соціально незахищених громадян України.

Було обстежено майже 55 тисяч домогосподарств по всій Україні – одержувачів житлових субсидій, які використовують засоби обліку при споживанні комунальних послуг.

Таким чином, постановою будуть визначені соціальні нормативи споживання холодної та гарячої води, опалення, газу, електроенергії та інших послуг, що базуються на основі даних фактичного споживання послуг особами, які користуються житловими субсидіями на Україні.

"Сьогодні спожитий за старими нормами, але не спожитий в реальності, населенням газ банально розкрадається. У свою чергу держава, компенсуючи соціально незахищеної категорії населення різницю в підвищенні тарифів, теж витрачає більше коштів на компенсатори. Ми зруйнуємо цю сумнівну схему", – додав Віце-прем'єр-міністр.

Постанова Кабінету Міністрів України "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", яке набирає чинності 1 жовтня поточного року, розроблено з метою впровадження системи економічно й соціально обгрунтованих нормативів споживання житлово-комунальних послуг з подальшим використанням їх при визначенні розмірів державної соціальної підтримки.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.