Новини

Політика

Іван Васюник

Іван Васюник

unian.ua

Щоб досягнути енергетичної незалежності необхідно руйнувати стереотипи, – Іван Васюник

Понеділок, 20 жовтня 2014, 13:06

Успішно працювати підприємствам в умовах енергетичної кризи важко, проте можливо. На Львівському заводі «Іскра» в добу виготовляють більше двох мільйонів скляних колб для ламп розжарення.

Скловарні печі працюють без зупинок. Проте для їхньої безперебійної роботи потрібен газ, з яким у державі зараз проблеми. Аби вберегтися від енергетичної залежності, тут замінили частину споживання природного газу на синтетичний, розповідає генеральний директор «Іскри» Мирон Костів:

«Ми єдине підприємство, яке зробило революцію в цьому напрямку. Ми замістили частину споживання природного газу на синтетичний газ. Аби сконструювати потрібне обладнання зібрали групу спеціалістів з Німеччини, Польщі та Чехії. І сьогодні ми заміщуємо до 30 відсотків газу. А в майбутньому це число сягне 70 відсотків».

Шляхом руйнування стереотипів можна досягнути успіху, - вважає колишній віце-прем’єр України Іван Васюник. Ознайомившись із виробничими можливостями «Іскри» та унікальним газифікаційним обладнанням, каже, проблему енергетичної залежності потрібно вирішувати на законодавчому рівні:

«Підприємство пропонує програму, яка б дозволила замінити 8 мільярдів кубометрів газу, який ми все ще закуповуємо чи повинні закупити в Росії, на синтетичний газ. Аби втілити її на всіх підприємствах України, потрібно зламати стереотипи, - в Кабінеті Міністрів, в Верховній Раді. І я думаю, що в нас іншого вибору нема. Адже це потрібно для підприємства, це потрібно для українців, це потрібно для держави. Тому, єдиний шанс - це разом об’єднатися і настирливо переконувати в Києві владу, щоб вона прийняла відповідне рішення».

Технології, що використовує Львівська «Іскра», унікальні для України. Перейнявши досвід підприємства, досягнути енергетичної незалежності стало б значно легше впевнений Іван Васюник.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.