Новини

Економіка

газ

газ

poltava.pl.ua

Пільговикам зменшили соціальні гарантії на споживання газу

Вівторок, 21 жовтня 2014, 10:17

На Львівщині більше 240 тисяч споживачів пільгової категорії отримуватимуть менші розміри компенсацій за використання природного газу в побуті.

Такі зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», яка набрала чинності з 1 жовтня 2014 року, інформує прес-служба ПАТ "Львівгаз". 

Зменшення норм споживання газу для категорії населення, яка не має встановленого лічильника вдарить по соціально незахищених споживачах, які користується пільгами. Адже із 1 жовтня 2014 року держава буде їм компенсовувати вартість газу в межах нових норм, а решту спожитого газу пільговикам доведеться оплачувати за повною вартістю.

«Відтепер пільгові категорії споживачів зможуть отримати компенсації лише в межах норм, які були зменшені приблизно на 40%. Якщо пільговик використає газ понад цю норму, то решту йому доведеться сплачувати за повною ціною, яка до того ж була підвищена з 1 травня 2014 року. Це може спричинити серйозне соціальне збурення та привести до накопичення боргів серед населення під час опалювального сезону. Адже на Львівщині до пільгової категорії відноситься більше 30% споживачів газу, а по Україні таких споживачів нараховується понад третину» - наголошує перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

За його словами, нововведення уряду щодо зменшення норм споживання потребують всебічного роз’яснення серед пільгової категорії населення. Оскільки малозабезпечені громадяни почали вже звертатися на підприємство. Вони не розуміють, наскільки та чому повинні платити більше в той час, коли решті – незначній частині споживачів, в яких споживання газу не обліковується, було надоно можливість для меншої оплати за використання блакитного палива.

Відтак, щоб уникнути непорозумінь із розрахунками за блакитне паливо серед споживачів, які мають субсидії та пільги, ПАТ «Львівгаз» закликає ці категорії населення звернутися до служб соцціального захисту за місцем проживання та отримати у них всі необхідні роз’яснення про те, як їм будуть здіснюватися нарахування та яким буде розмір таких нарахувань відповідно до нових норм споживання газу.

Нагадаємо, що Уряд передбачив зменшення норм споживання для осіб, які не мають встановленого лічильника. У кого встановлена лише газова плита та є централізоване гаряче водопостачання місячна норма споживання газу змінилася із 9,8 м3 газу на людину до 6 м3 газу. У випадку, якщо встановлена газова плита, але немає централізованого гарячого водопостачання то місячна норма зменшена із 18,3 м3 до 9 м3 на особу. Водночас, за наявності газової плити та водонагрівача , норма була зменшена із 23,6 м3 до 18 м3 на один опалювальний місяць.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.