Новини

ВРУ

Парламент може дозволити приватизацію 80 спиртзаводів та «Укрспирту»

Парламент може дозволити приватизацію 80 спиртзаводів та «Укрспирту»

pics.rbc.ru

Парламент може дозволити приватизацію 80 спиртзаводів та «Укрспирту»

П'ятниця, 15 червня 2012, 17:42

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект № 10607 ініційований народним депутатом від фракції Партії регіонів, який пропонує виключити з переліку підприємств, які не підлягають приватизації «Укрспирт» і 80 спиртових заводів. Про це йдеться в опублікованому на офіційному сайті ВР проект закону «Про внесення змін до деяких законів України (щодо розвитку спиртової галузі)».

 Цей проект закону пропонує ліквідувати державну монополію у спиртовій галузі та врегулювати питання щодо можливості здійснення приватизації «Укрспирту» і 80 спиртзаводів шляхом виключення їх з переліку підприємств, які належать приватизації.

На думку автора законопроекту, приватизація вищезазначених підприємств зумовить додаткові надходження до державного бюджету України.

Нагадаємо, на початку 2011 року після перетворення «Укрспирту» з держконцерну в держпідприємство Кабмін вніс його до списку об'єктів, що не підлягають приватизації. До цього в ньому містилася заборона на продаж потужностей, що виробляють спирт.

Таким чином, продавати підприємство цілком сьогодні заборонено. Окремі ж заводи після переведення їх на баланс інших державних структур або передачі фонду держмайна - можна. Більш того, в «Державну програму приватизації на 2012-2014 роки» йдеться про необхідність їх продажу. Тепер для того, щоб приватизувати спиртзавод, необхідно всього лише вивести його зі складу держкомпанії, передавши на баланс будь-якого іншого підприємства.

Нагадаємо, 13 червня цього року головою «Укрспирту» призначили Олександра Харта.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.