Новини

Соціум

суд

суд

pl.arbitr.gov.ua

Середа, 28 січня 2015, 16:55440

Прокуратура змінила та скасувала неправосудні вироки стосовно 203 осіб

Такими є результати діяльності органів прокуратури Львівської області у 2014 році щодо забезпечення законності у кримінальному судочинстві.

Про це Варіантам повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Загалом торік прокурорами підтримано державне обвинувачення у більш ніж 3000 кримінальних справах та провадженнях з постановленням вироків, у тому числі у 20 з них – щодо організованих груп та злочинних організацій.

При цьому, прокуратура займала послідовну та принципову позицію у реагуванні на призначення судами покарань, які не відповідають тяжкості скоєних злочинів та їх суспільній небезпеці внаслідок м’якості. Саме з цих підстав за документами прокурорського реагування скасовано незаконні судові рішення стосовно 58 осіб.

До прикладу, Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ за касаційною скаргою прокурора скасовано рішення суду апеляційної інстанції, яким залишено без зміни вирок Галицького районного суду міста Львова стосовно громадянина, що обвинувачувався у неодноразових фактах незаконного придбання, зберігання та збуту наркотичних засобів.

Цим вироком постановлено звільнити вказану особу від відбування покарання у виді 5 років позбавлення волі та встановлено іспитовий термін 3 роки.

Водночас, суд касаційної інстанції погодився з позицією прокурора, що звільнення обвинуваченого за скоєння тяжкого злочину (ч.2 ст.307 КК України) від відбування покарання з випробування слід визнати неправильним, а покарання – несправедливим унаслідок його м’якості.
Відтак, касаційну скаргу прокуратури задоволено, а кримінальне провадження скеровано на новий апеляційний розгляд.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.