Новини

Соціум

злочинність

злочинність

tyzhden.ua

П'ятниця, 20 лютого 2015, 15:43614

60% злочинів на Львівщині стосуються власності – прокурор області

У  2014 році  на Львівщині зареєстровано 57 тисяч кримінальних правопорушень, більшість з яких відбулись у  Буському, Городоцькому, Миколаївському, Пустомитівському та Сокальському районах, а також Червонограді.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, злочини сьогодні  набули особливої зухвалості, стали більш кваліфікованими  та організованими, почастішали й випадки застосування зброї.

У зв’язку із подіями на східних теренах України, більш ніж на 90% зросла кількість правопорушень у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізацією.

Крім того, в області спостерігається тенденція до зростання рецидивних, тяжких й особливо тяжких злочинів. Також  майже на 24% зросла підліткова злочинність.  

«На жаль, слід констатувати, що робота правоохоронної системи щодо розкриття кримінальних правопорушень не витримує жодної критики. Про яку довіру громадян в умовах важкої соціально-економічної ситуації можна говорити, якщо розкривається лише кожна 3 крадіжка,  у тому числі кожна 5 – із квартир! І це при тому, що 60% із загальної структури злочинності – злочини проти власності», – звернув увагу прокурор області Роман Федик.

Ще однією проблемою на території Львівської області є відсутність належної протидії незаконним порубкам лісу, які набули системного характеру, а також боротьба у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин.

З початку цього року обліковано уже більше 750 кримінальних правопорушень за цими фактами, однак  не виявлено жодного випадку збуту наркотичних засобів, вчинених у складі організованих злочинних груп, відсутні результати роботи із встановлення каналів поставки, місць масового збуту.

Також прокурор області  вимагає  від органів внутрішніх справ та процесуальних керівників активізації роботи при розслідуванні та розкритті кримінальних проваджень у бюджетній та земельній сферах.

За наслідками  координаційної наради розроблено конкретні заходи   для поліпшення й активізації діяльності правоохоронних органів у справі протидії злочинності та корупції в сучасних умовах.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.