Новини

Новини

На Львівщині «процвітає» нелегальне вирубування лісів

На Львівщині «процвітає» нелегальне вирубування лісів

chernivtsi.ws

На Львівщині «процвітає» нелегальне вирубування лісів

Вівторок, 10 квітня 2012, 14:42

Фракція «Фронт змін» Львівської облради вимагає від голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка із провести перевірки щодо роботи нелегальних лісопильних об’єктів та вжити відповідних заходів.

Про це йдеться у депутатському запиті, оприлюдненому сьогодні на засіданні сесії Львівської облради: голову Львівської ОДА просять провести робочі засідання із відповідними службами, органами місцевого самоврядування та здійснити перевірки щодо роботи нелегальних лісопильних об’єктів. 

«Ситуація із лісовими ресурсами Львівської області, особливо Жовківського лісового господарства та дочірніх підприємств ДЛГП «Галсільліс» доходить до повного абсурду. Незважаючи на те, що обсяги заготівель лісопродукції цього року збільшуються, в лісогосподарських підприємствах постійно скорочується кількість працюючих. У зв’язку із цим, а також через погане матеріально-технічне забезпечення лісогосподарськими підприємствами діяльності по заготівлі лісопродукції, «процвітає» нелегальне вирубування лісу», - йдеться у запиті.

«У багатьох лісгоспах вирубку лісу формально проводять приватні підприємці, хоча фактично даний вид робіт здійснюють майстри лісу за допомогою найнятих ними осіб, які працюють нелегально, відповідно - не дотримуючись правил безпеки та без відрахувань у пенсійний фонд і місцеві бюджети від заробітної плати. У селах, які безпосередньо прилягають до лісових масивів, діють, і досить успішно, нелегальні лісопильні об’єкти, розташовані на приватних обійстях» – констатують депутати.

Із середини 2012 року в ЄС набере чинності директива, яка заборонятиме ввезення нелегальної лісопродукції з України до ЄС. Експерти сподіваються, що це сприятиме зменшенню самовільного вирубування лісів в Україні, особливо в  Карпатах. Адже нині найбільше української деревини вивозять саме до європейських країн. Попит на українське дерево зростає й через те, що ціна на нього куди нижча, аніж на аналогічну європейську продукцію…

Причиною незаконних вирубок лісів на Львівщині є низький соціально-економічний розвиток лісових регіонів. Таку думку висловив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. «Люди не мають стабільного місця праці і заробітку. У розвинених країнах таких, як Австрія, Німеччина, Швейцарія проблеми незаконних вирубок взагалі не існує. А для наших співвітчизників часто-густо лише вкрадена в лісі і продана на пилораму смерека є чи не єдиним джерелом доходу», – сказав він.

У незаконному вирубуванні лісових масивів Львівщини звинувачують ПП «Топаз», власником якого є Андрій Сех, чоловік голови фракції ВО «Свобода» у Львівській облраді Ірини Сех.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.