Новини

Політика

Олександр Третьяков

Олександр Третьяков

Пенсії ветеранів не повинні оподатковуватися – нардеп

Середа, 6 травня 2015, 17:15

Народний депутат Олександр Третьяков виступив з ініціативою відмінити оподаткування пенсій учасників бойових дій Другої світової війни, інвалідів війни та пенсій членів сімей загиблих військовослужбовців.

Про це повідомляє Блок Петра Порошенка.

Напередодні 70-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні зареєстровано законопроект 2781, яким пропонується відмінити оподаткування пенсій учасників бойових дій Другої світової війни, інвалідів війни та пенсій членів сімей загиблих військовослужбовців.

З відповідною законодавчою ініціативою виступили члени Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю Олександр Третьяков, Гліб Загорій та Максим Бурбак.

«Вважаю, що ветерани та сім’ї загиблих вже віддали державі найцінніше – своє життя та здоров’я, тому платити податки з ветеранської пенсії сьогодні не на часі. Більшість ветеранів війни та члени їх родин – це особи, яким виповнилось 90 і більше років. Це люди, які і за віком, і за станом здоров’я, по-перше, не можуть працювати, по-друге, потребують значних коштів на придбання ліків. Податок на пенсію в умовах тотального зростання цін на товари першої необхідності та ліки суттєво обмежує можливості задоволення їх життєво необхідних потреб», – пояснює автор законопроекту Третьяков.

Законопроект підготовлений за результатами численних звернень ветеранів війни щодо перегляду норми Податкового кодексу в частині оподаткування їх пенсій.

Питання звільнення від оподаткування ветеранських пенсій одностайно підтримано під час проведення 22 квітня слухань у профільному Комітеті на тему «Про соціальний захист та медичне забезпечення ветеранів війни та відзначення 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі».

На сьогодні оподаткуванню підлягає сума пенсії, яка перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, тобто понад 3654 грн. Ставка відсотку становить 15%.

Оподаткуванню підлягають пенсії понад 400 тис. осіб, з них близько 23 тис. – пенсії інвалідів війни, близько 7 тис. – пенсії учасників бойових дій.

Звільнення від оподаткування поширюватиметься на пенсії інвалідів війни та сімей загиблих військовослужбовців не лише Другої світової війни, а й учасників АТО, афганців тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.