Новини

Політика

листівка Центру правового захисту

листівка Центру правового захисту

Четвер, 14 травня 2015, 16:17700

Демобілізованих не повинні зразу ж призивати на службу

Демобілізованих не мають права повторно призивати раніше, ніж через 6 місяців з дня звільнення зі служби.

Про це повідомила прес-служба народного депутата України Ігоря Васюника.

До Центру правового захисту учасників АТО надходить все більша кількість звернень демобілізованих військових, яким повторно прийшли повістки з’явитись до військомату.

Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» повторно призвати на службу демобілізованого військового можна не раніше, ніж через 6 місяців з дня звільнення.

«Зараз триває четверта хвиля мобілізації. Багатьох військових, призваних під час першої хвилі, вже демобілізовано. Відповідно зросла кількість звернень за допомогою до нашого Центру. Зокрема, почастішали випадки, коли військовим, звільненим з служби у запас, знову прийшли повідомлення з’явитись у військомат. Відповідно до закону, це можна робити не раніше як через шість місяців. До шести місяців можуть бути мобілізовані лише за їх згодою», - наголосив Ігор Васюник.

Окрім того, юристи Центру правового захисту учасників АТО зазначають, що під час кожної чергової хвилі мобілізації/демобілізації або ухвалення змін до законодавства зростає не лише кількість звернень військових та їхніх родичів, а й характер звернень. Зокрема, військові з АТО та рідні зараз найбільше цікавляться про порядок отримання одноразової грошової допомоги після демобілізації та щодо отримання пільг, в тому числі пільг на комунальні послуги.

За словами керівника Центру, адвоката Мирослава Дмитришина, військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією та звільняються із служби після прийняття рішення про демобілізацію, виплачується одноразова грошова допомога. Її розмір – 4% від місячного грошового забезпечення військового.

«До прикладу, якщо військовий прослужив 8 місяців, тоді розмір одноразової грошової допомоги: 4 (%) х 8 (місяців)= 32% (від розміру місячної заробітної плати). Важливо, що сума допомоги не повинна становити менше 25%. Тобто, якщо хтось прослужив менше 6 місяців, він все одно отримає допомогу в розмірі 25% місячного грошового забезпечення, яке він отримував на день звільнення з військової служби. З приводу виплати одноразової допомоги потрібно звертатись у військові частини, до яких призивали», - розповідає Мирослав Дмитришин.

За словами юристів Центру, також почастішали випадки звернень демобілізованих, яких роботодавці звільнили з місця роботи.

«Це однозначно незаконно. Громадян, які були мобілізовані, не мають права звільняти з останнього їх місця роботи на час виконання ними їхнього військового обов’язку. У випадку звільнення потрібно звертатись до суду з позовом про поновлення на роботі», - додає Ігор Васюник.

Нагадаємо, Центр правового захисту учасників АТО діє з вересня 2014 року за ініціативи народного депутата України Ігоря Васюника. За понад вісім місяців роботи юристи та волонтери Центру надали кваліфіковані юридичні консультації понад 700 військовим, які перебували чи перебувають в зоні АТО, а також членам їхніх родин.

Окрім того, юристи Центру розробили книжечку-довідник для військових з інформацією про їхні права та обов’язки. Понад 5 тис. друкованих довідників роздали військовим, їхнім рідним, а також через волонтерів передали бійцям на передову. Бажаючим, електронний варіант довідника надсилають на електронні пошти.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.