Новини

Політика

засідання архітектурно-містобудівної ради

засідання архітектурно-містобудівної ради

П'ятниця, 22 травня 2015, 14:291007

Львів не підготовлений до встановлення пам'ятника Шептицькому

На засіданні архітектурно-містобудівної ради виявилено невирішені проблеми у реконструкції площі Святого Юра.

Сьогодні, 22 травня, відбулось засідання архітектурно-містобудівної ради, на якому розглянули проблеми встановлення пам'ятника Шептицькому реконструкції площі Святого Юра.

У ході засідання виявилось, що є ще багато невирішених питань, які є важливими для початку роботи над пям'ятником Шептицькому та площею Святого Юра.

Так, повинні бути розглянуті питання про існування вул. Озеркевича у межах площі Святого Юра, планування ландшафтної реконструкції площі, розширення дороги уздовж Політеху та точного місця розташування пам'ятника.

«Засідання проходило у двох площинах. Перша – це те, що, однозначно, концепцію переможців конкурсу треба розробляти, тож рада проголосувала за розробку умов та обмежень для майбутнього проекту. Друге ж полягає в тому, що в нас є дуже мало часу, але, однозначно, пам’ятник треба встановлювати. Місце його мають визначити фахівці. Тобто, буде погоджено історико-містобудівельне обґрунтування в Міністерстві культури, яке нам допоможе чітко зрозуміти, де має бути цей пам’ятник. Хоча тут є вже і чітко встановлені обмеження: всі погодились, що є вісь, яка проходить через середину основних воріт до храму, і ця вісь пов’язує симетрично з фасадом, який знаходиться на протилежній стороні», – зазначив директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що у разі ігнорування конкурсного проекту будування пам'ятника Андрію Шептицькому та площі Святого Юра ВО "Свобода" разом з громадськими організаціями звернуться до уряду та президента з проханням перенести святкування 150-річниці від дня народження митрополита Шептицького зі Львова до Івано-Франківська.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.