Новини

Соціум

відпочинок для дітей учасників АТО

відпочинок для дітей учасників АТО

Для дітей учасників АТО організували літній відпочинок у Шацьку

Середа, 17 червня 2015, 16:29

У пансіонаті «Шацькі озера» відпочивають діти учасників АТО.

Ініціатива стартувала 2 тижні тому, за цей час там оздоровилося майже 50 дітей зі Львова та  Луцька.

Ще стільки ж в очікуванні на поїздку. Нудьгувати малеча у пансіонаті  не має часу, адже для неї організували дуже насичену програму дозвілля.

День у дітей починається з фізичної зарядки.  

«Ми намагалися скласти програму так, щоб впродовж  дня у діток  були творчі, спортивні та інтелектуальні ігри. Увечері малечі показуємо  мультик. Окрім того в нас є день малювання, день гумору, день природи – відповідно до тематики ми придумуємо діткам заняття», – розповідає волонтер, член Львівського молодіжного клубу Соломія Посполіта.

У день права з дітками спілкуються про їхні права, волонтери розповідають малечі, що таке Конституція, а також малюють на тему якою вони бачать Україну. Здебільшого дітки зображують національні символи – прапор, герб.

«Я намалювала прапор  та калину, Україна для мене – це гарна природа, це країна, де я народилася, це моя рідна земля, і саме за це я її люблю» – коментує свій малюнок семирічна Оля.Окрім творчих та розважальних ігор, для дітей підготували й заняття англійської мови.

Проводять їх в  ігровій формі, а вивчені слова закріплюють піснями та танцями. «Основна мета викладача – показати діткам, що навчання – це цікаво. Саме тому ми   поєднали граматичну та інтерактивну частину, пісні та рухливі ігри допомагають діткам краще запам’ятати поданий матеріал» – запевняє волонтер, викладач англійської мови Галина Демків.За словами психолога Назара Савченка такий насичений графік  дня, а особливо  творчість допомагає дітям та їх батькам відволіктися від проблем та негативних думок. «Аби виявити в дитині проблему, потрібно працювати не один тиждень, адже зазвичай вони переживання ховають в собі. Саме тому  ми побудували таку платформу, де діти та батьки можуть показати себе у творчості, відчути що вони не одні в цій ситуації, що такі проблеми є в інших людей і з ними можна поговорити», – пояснює психолог.

Більшість діток відпочиває у пансіонаті з мамами. Вони разом з дітками беруть активну участь як у творчих конкурсах, так і в спортивних іграх.«Ми дуже задоволені цим відпочинком, адже за останній рік ми так і не змогли кудись поїхати, адже я була сама з дітками. Цей рік був дуже тяжкий, а коли ми приїхали сюди, ми дійсно відпочили, призабули проблеми та відволіклися. Я дуже вдячна волонтерам, що вони нас зібрали», – розповідає дружина учасника АТО Оксана Гримальська.Нагадаємо, реалізувати таку програму оздоровлення для дітей стало можливим за сприяння народного депутата Ігоря Васюника.

За його ініціативи також створено і працює майже рік Центр правового захисту учасників АТО. Туди за консультаціями юристів щодня звертаються десятки військових та їхні родини.

Опрацьовуючи звернення, волонтери створили базу сімей учасників АТО, де дітки шкільного і дошкільного віку. Таким чином планується надалі залучати сім'ї учасників АТО до соціальних проектів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.