Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

нерухомість

skyscrapercity.com

Середа, 24 червня 2015, 12:21

Податок на нерухомість сплачуватимуть лише юридичні особи

нерухомість

У 2015 році податок на нерухомість за новими правилами сплачують лише юридичні особи

Про це повідомила прес-служба ДФС у Львівській області.

За новими правилами у 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи, які самостійно обчислюють суму податку і подають податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Фізичні особи, зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість, відчують лише з наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році.

Цього року платитимуть податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року: за I квартал сплачуватимуть ті, у кого є перевищення житлової площі об’єкта оподаткування, а з II кварталу до закінчення року  – з розрахунку з загальної площі.

Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинками, загальна площа яких перевищує 250 кв.м, або різними видами нерухомості загальна площа, яких сумарно перевищує 370 кв. м.

Ставки податку на нерухоме майно встановлені міською радою в таких розмірах: за 1 кв. метр загальної площі об'єкта житлової нерухомості:

- для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв.м., ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року;

- для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв.м., ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а вручити такі повідомлення органи фіскальної служби мають до 1 липня цього року.

 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram