Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Держкомтелерадіо України

ua.korrespondent.net

Четвер, 9 липня 2015, 14:41

Держкомтелерадіо хоче заборонити антиукраїнські видання

Держкомтелерадіо України

Держкомтелерадіо України звернувся до ДФС з проханням заборонити ввозити на Україну книги антиукраїнського змісту.

Про це повідомила прес-служба Держкомтелерадіо.

За словами першого заступника голови Держкомтелерадіо Богдана Червака, намір включити до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, книжкові видання антиукраїнського змісту, виник через ситуацію з Росією.

"Ці заходи продиктовані необхідністю запобігти застосуванню Російською Федерацією проти громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдженню ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму", – заявив Богдан Червак.

Після аналізу книжкового ринку, продукції, яка потрапляє або може потрапити в українську торговельну мережу з Російської Федерації, наразі складено список книг антиукраїнського спрямування.

"У ньому зараз – 38 назв видань таких одіозних персонажів, відомих українофобів, як Е. Лимонов, С. Доренко, сповідувача праворадикальних, екстремістських, імперських ідей О. Дугіна, штатного автора "російського імперського руху" С. Родіна та інші. Назви їхніх опусів уже говорять самі за себе: "Вперед в СССР", "Сверхчеловек говорит по-русски", "Независимая Украина: крах проекта", "Киев капут", "Поле боя – Украина. Сломанный трезубец", - розповів заступник голови Держкомтелерадіо.

Як зазначив Червак, Держкомтелерадіо діє виключно у рамках закону. У 28 статті Закону України "Про видавничу справу" забороняється розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з-за кордону, яка може бути використана для закликів, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, яка пропагує війну, насильство, розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу тощо.

"Зважаючи на потужність російської пропаганди, направленої проти України і українців, перелік українофобських книг може поповнюватись новими назвами. Звертаюсь до громадських активістів з проханням у разі виявлення таких видань у торговельній мережі повідомляти Держкомтелерадіо", – додав Богдан Червак.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.