Новини

Культура

Помер художник Євген Безніско

Помер художник Євген Безніско

Помер художник Євген Безніско

Субота, 11 липня 2015, 13:52

У Львові на 78 році життя відійшов у вічність народний художник України Євген Безніско.

Громада міста Львова висловлює співчуття рідним та близьким народного художника України Євгена Безніска.

Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

В неділю, 12 липня, з 12.00 до 16.00 год. відбудеться прощання з покійним в приміщенні меморіального музею-майстерні скульптора Теодозії Бриж (вул. Мартовича, 5), а о 18.00 год - парастас в Храмі Блаженного Климентія Шептицького (вул. Кривоноса, 1). Домовина з покійним перебуватиме в храмі всю ніч.

В понеділок, 13 липня, о 12.00 год відбудеться парастас.

Чин похорону відбудеться в Храмі Блаженного Климентія Шептицького (вул. Кривоноса, 1). О 13.00 год відбудеться похорон на Личаківському кладовищі на полі №33, поряд з могилою дружини Бриж Теодозії Марківни.

Безніско Євген Іванович (19 жовтня 1937 року народження) — український графік; народний художник України (2013), лауреат Шевченківської премії (2006).

Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Ботокуди», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі» тощо), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» тощо), Василя Стефаника (низка новел).

Автор 19 персональних виставок. Його роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції. Неодноразово брав участь у виставках в Україні та закордоном.

У листопаді 2013 року Варіанти опубликували розповідь Євгена Безніска про його творчість та життя у Львові Секрети майстерні Теодозії Бриж 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.