Новини

Кабмін

Із липня з аптечних вивісок має зникнути реклама

Із липня з аптечних вивісок має зникнути реклама

Із липня з аптечних вивісок має зникнути реклама

Середа, 4 липня 2012, 09:18

Із 1 липня вступило в дію положення, згідно якого з вивісок аптек має зникнути інформація, що містить рекламу. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з лікарських засобів.

 

Відповідна норма міститься у Ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Зазначена норма передбачає, що на вивісці, яка повинна бути на фасаді будівлі, де розміщується аптечний заклад, зазначається тільки вид закладу: «Аптечний склад (база)», «Аптека», «Аптечний пункт», «Аптечний кіоск».

Допускається зазначення інформації про торгову марку суб’єкта господарювання на інформаційній табличці, яка розміщується біля входу в аптечний заклад і містить інформацію про суб’єкта господарювання, режим роботи аптечного закладу.

Поряд із цим, у деяких випадках найменування  аптечних закладів не відповідають вимогам Закону України «Про захист прав споживачів», яким заборонена нечесна підприємницька практика, яка включає вчинення дій, що кваліфікуються законодавством як прояв недобросовісної конкуренції, а також будь-яку діяльність (дії або бездіяльність), що вводить споживача в оману або є агресивною.

У зв’язку із цим, Держлікслужба України розробила та розмістила для обговорення на сайті МОЗ проект змін до Ліцензійних умов, які встановлюють певні вимоги щодо найменування аптечного закладу та його структурного підрозділу та спрямовані на унеможливлення практики продажу ліків, яка може вводити в оману споживачів стосовно, зокрема,  ціни або інших цінових переваг на лікарські засоби, соціальної спрямованості аптечного закладу тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.