Новини

Політика

Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк

Надбавка до зарплати складатиме 13%

Середа, 16 вересня 2015, 15:10

Уряд змінить тарифну сітку: зарплата вчителів, лікарів та збільшиться на 19%, а пенсії та мінімальна зарплата – на 13%.

Про це повідомляє УНІАН.

Як заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сьогодні, 16 вересня, на засіданні уряду, Кабінет міністрів України ухвалить нову тарифну сітку розрядів і окладів службовців, що дозволить додатково підвищити на 19% заробітні плати висококваліфікованим працівникам бюджетної сфери.

Мінімальний рівень приросту заробітних плат у бюджетній сфері, а також пенсій становитиме 13%.

«За першим розрядом у нас фактично всі висококваліфіковані працівники, а це і вчителі, і лікарі, і культура, отримають не плюс 13% до діючого рівня заробітної плати, а отримають майже плюс 19%», – наголосив Яценюк.

Також Яценюк відзначив, що нова тарифна сітка передбачає встановлення в конкретних цифрах підвищення соціальних стандартів і розпочне діяти з моменту ухвалення змін до закону про державний бюджет. 

Нагадаємо, уряд ініціював підвищення з 1 вересня соціальних стандартів, яке стосуватиметься 12,5 млн громадян, і передав до парламенту відповідні зміни в державний бюджет для подальшого затвердження.

Зокрема, мінімальна заробітна плата буде підвищена до 1378 грн, а мінімальна пенсія – до 1074 грн. Крім того, буде підвищено зарплату працівникам бюджетної сфери. При цьому мінімальний рівень підвищення зарплат і пенсій становитиме 13%.

Як зазначив міністр соціальної політики України Павло Розенко, підвищення соціальних виплат не вплине на розмір житлових субсидій, які призначаються громадянам на опалювальний сезон-2015/16.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.