Новини

Новини

У Львові розпочинається «Французька весна»

У Львові розпочинається «Французька весна»

Варіанти.net

У Львові розпочинається «Французька весна»

Середа, 11 квітня 2012, 13:55

Дев'ята «Французька весна», як і попередні фестивалі, представить львів'янам та гостям міста чимало культурних подій. Розпочнеться цей фестиваль уже завтра, з Тижня французького кіно.

Серед найбільших львівських заходів «Французької весни» – вшанування пам'яті відомого французького письменника Оноре де Бальзака.

Зокрема серед молодих львівських скульпторів було оголошено конкурс на найкращий бюст Бальзака, який буде встановлено у готелі Жорж, де свого часу гостював письменник. Переможець цього конкурсу також отримає квиток в обидві сторони до Парижу.

Загалом у конкурсі взяло участь 20 студентів та випускників Львівської академії мистецтв.

Масштабною акцією цьогорічної «Французької весни» стане виступ циркової трупи «Баросоло» у Театрі ім. М. Заньковецької, який відбудеться 19 квітня.

Як зізнався під час сьогоднішньої пресс-конференції дитректор Французького Альянсу у Львові Жером Ваннепен, на сцені театру буде встановлено великий бассейн, в якому буде відбуватися сама вистава.

У рамках фестивалю у Національному музеї ім. Андрея Шептицького 17 квітня відкриють виставку живопису художників-імпресоністів «Нормандія в живописі».

Також з 20 квітня по 13 травня у Етнографічному музеї буде представлена виставка коміксів за творами Івана Франка «Герой поневолі», ініціатором якого є французький журналіст та фотограф Кирило Горішний, художник – Міхай Тимошенко.

На шанувальників французької культури також очікує вистава «Маленький принц» у постановці Львівського театру ім. Леся Курбаса, яка відбудеться у приміщені Першого українського театру для дітей та юнацтва. 25 квітня у приміщенні цього ж театру відбудеться вистава «Божевільний день» французького Театру мімів.

Також у рамках фестивалю відбудеться зустріч з французьким письменником Жілем Розьє, його останній роман «З країни без любов» про Львів кін.19-поч.20 століття.

Уже традитційно відбудеться «Довга ніч короткого мерту», яка триватиме з 11 по 12 травня у Кінопалаці.

Окрім цього, серед акцій "Французької весни" – дегустація страв французької кухні, яка відбудеться у приміщенні ТЦ Кінго-Крос Леополіс 17 квітня, а також показ модної колекції львіської дизайнерки Юлії Шимчук. який відбудеться 18 квітня у готелі «Жорж».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.