Новини

Економіка

Інтернет і кабельне телебачення в Україні подорожчають

Інтернет і кабельне телебачення в Україні подорожчають

dreamstime.com

Інтернет і кабельне телебачення в Україні подорожчають

П'ятниця, 6 липня 2012, 11:57

5 липня було схалено законопроект, за яким вводиться 3,5%-ва надбавка до тарифів операторів.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) схвалила урядовий законопроект «Про створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг».

Документ передбачає введення нового збору, що нараховується на вартість всіх телекомунікаційних послуг, що надаються у країні, у розмірі 3,5%. З цих коштів будуть у першу чергу фінансуватися проекти з розвитку телефонного зв'язку та інтернет-доступу у сільській місцевості та важкодоступних населених пунктах, а також компенсуватися збитки від надання операторами послуг зв'язку за Держтариф.

Вперше ідея створення Фонду загальнодоступних послуг для фінансування цих потреб була висунута в 2007 році — відтоді уряд, НКРЗІ і депутати ініціювали декілька законопроектів, які, втім, наштовхувалися на сильне протистояння мобільних операторів, які не хотіли платити додаткові відрахування. На відміну від попередніх законопроектів, новий передбачає зниження ставки збору до Пенсійного фонду, який нараховується на послуги мобільного зв'язку, з 7,5% до 4%.

джерело: Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.